Насловна Женска кошарка Звезда преко Дуге до коте 17

Звезда преко Дуге до коте 17

10

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Дугу у Шапцу 104-60 (30-12, 24-19, 21-8, 29-21) и оствариле седамнаесту победу у низу у 17. колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Ватерполисти нису успели да славе у Шапцу, кошаркашице су биле убедљиве. Црвено-беле су оствариле и седамнаесту победу и уколико до краја месеца оправдају улогу фаворита и славе и у следеће три утакмице и математички ће обезбедити прво место пред плеј-оф.

Звезда је серијом 17-0 отворила утакмицу у Шапцу и практично од старта преузела контролу и решила меч. Алија Мазик је убацила 8 поена, уз две асистенције и три украдене лопте у том низу, а Анамарија Стојичић је постигла прве поене за Дугу, тројка на истеку 6. минута. До краја четвртине Мазик је убацила још једну тројку и постала прва играчица са двоцифреним учинком, Теодора Турудић и Хелена Ковачевић су Звезду довели до 30 поена, а Крумс Робертсон везала седам поена за Дугиних 12.

Серију између две четвртине Дуга је продужила до 8-2, али је Теодора Турудић убацила седам поена у другом периоду, а Звезда серијом тројки у низу (Дахан Сујић, затим Наумчев две) мирно завршила прво полувреме. Степановић и новом тројком Стојичић, Дуга је смањила на 34-51.

Мазик је тројком отворила трећи квартал, затим је са два поена креирала своју мини серију, црвено-беле серијом 10-0 повећале предност, а код домаће екипе се истакла Хидић са две тројке за 39-75.

Серија између две четвртине крунисана је тројком Теодоре Турудић за 7-0, мини серијама су шампионке Србије ишле до коначних и максималних 60-104.

Турудић 20 поена, пратиле су је Ивана Катанић, Мазик и Фанкам са по 18, Дахан Сујић је убацила 10.

Следи дуел против Раса, затим гостовање у Новом Саду против Војводине 021 и онда Спартак до паузе за завршни турнир Купа Милана Циге Васојевића и репрезентативни прозор.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 8 (2ск 2ас 1ул), Акшам 5 (4ск 2ас 1ул), И.Катанић 18 (5ск 5ас 5ул), Дахан Сујић 10 (3ск 1ас), Ковачевић 4 (2ск), А.Катанић (6ск 5ас 2ул), Сретеновић, Митровић (1ск 1ул), Мазик 18 (7ск 2ас 4ул), Турудић 20 (4ск 1ас 4ул), Фанкам 18 (7ск 1ас 2ул), Драгичевић 3 (1ск). Тренер: Марина Маљковић

Претходни текстСтанковић: Очекује нас серија важних утакмица, навијачи ће нам дати ветар у леђа
Следећи текстОдбојкашице славиле у „вечитом дербију“