Црвена звезда Меридианбет пред долазак Армани Олимпије

6

Кошаркаше Црвене звезде Меридианбет у четвртак очекује један од најважнијих мечева у досадашњем току сезоне.

Противник је екипа Армани Олимпије из Милана, а дуел 29. кола Евролиге игра се у Београдској Арени са почетком од 19 часова.

Тренер Јанис Сферопулос на претпоследњем тренингу није имао у „погону“ Мајка Даума и Луку Митровића, сви остали играчи су тренирали, али каддровских проблема и ситних повреда има и даље:

Како се ближимо крају сезоне, са само шест преосталих утакмица, завршавамо маратон и крећемо у спринт. Маратон је маратон… 42 километара, а сада нам је преостало неколико последњих километара и морамо да гурамо себе још више, да дамо више него иначе. То очекујем у четвртак од свих играча, да направе искорак – рекао је наш тренер окупљеним новинарима и осврнуо се на наредног ривала екипу Арманија:

Играмо против веома доброг тима, који има квалитет. Они су трећи напад Евролиге и као што смо видели у последње две утакмице, нисмо били добри дефанзивно и морамо да се суочимо са добрим нападачким тимом. Зато морамо бити ефективни дефанзивно. То је наш приоритет. Морамо бити бољи у нападу, поготово после утакмице у АБА лиги. Потребне су боље идеје и боља сарадња. Морамо да дајемо кошеве на начин како умемо да радимо. Очекујемо пуну дворану. Ово је тренутак када навијачи морају да препознају и на прави начин помогну тиму да иде преко граница – рекао је тренер нашег тима.

Огњен Добрић: – Сви знамо очекивања, иде се на победу. Лакше је то рећи него урадити, чека нас тежак посао, свака је утакмица битна и битнија јер се ближи крај сезоне. Све је мање простора за кикс. Мало смо у лошем периоду били, али надам се да ће екипа то превазићи. Не могу да кажем да је ова утакмица најбитнија, наравно да је битна. Кад погледамо табелу и колико екипа се бори за ТОП 6 или ТОП 10, све мање је простора за грешке. Морамо да играмо озбиљну кошарку против свих. Кад играмо нашу кошарку и нашу одбрану, можемо да добијемо све – рекао је Добрић.

Филип Петрушев је оздравио и потуно спреман дочекује екипу Арманија: – Свесни смо да се везали доста пораза, да нисмо изгледали како смо желели. Трудимо се да причамо, да поправимо ствари које нису добре. Имамо четири утакмице, и даље смо у доброј позицији, имамо ствари у својим рукама. Сада смо у ситуацији у којој Звезда није била, не треба да панчимо. Уз пуну халу очекујемо победу – рекао је Петрушев.

Интересовање Звездаша за ову утакмицу је велико, и наш тим ће поново имати врло бучну подршку у четвртак увече.

Капије Београдске арене отварају се у 17 часова.

Црвена звезда Меридианбет је тренутно на 6.месту на табели са скором 16:12, док је Армани на позицији 10 са 15 победа и 13 пораза.

Претходни текстЗахвалност Газпрому на подршци у изради веродостојног жутог дреса
Следећи текстОмладинци тријумфовали против Бродарца