Жалгирис остаје нерешива енигма

13

Кошаркаши Црвене звезде поражени су против Жалгириса резултатом 86:80 у мечу 27. кола Евролиге.

Црвено бели су тако забележили пети узастопни пораз против екипе Жалгириса која је одиграла један од најбољих мечева ове сезоне, чврсто у одбрани али и уз изузетно високе проценте шута које нису имали до ове утакмице (шут за три 23-13).

Наш тим је у препуној Арени практично цео меч „јурио“ резултат, након изједначеног првог полувремена, серија гостију које је предводио вечерас изванредни Франсиско крајем треће деонице испоставила се пресудном за исход овог меча. Жалгирис је повео по први пут и са +11 и из тог минуса и поред минијатуре Недовића наш тим није успео да се врати.

Ово је 11. пораз нашег тима који још увек потпуно контролише ситуацију и своје шансе за доигравање, а наредне недеље ривал је Бајерн који је у овом колу поражен у Паризу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МЕРИДИАНБЕТ – ЖАЛГИРИС 80:86 (22:23, 21:21, 17:23, 20:19)

Београдска арена, Нови Београд; Гледалаца: Око 20.000;

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МЕРИДИАНБЕТ: Милер Мекинтајер 11 (4ас), Браун -, Кенан 5, Давидовац -, Лазић, Калинић 9 (5ск, 3ас, 4ук), Добрић -, Боломбој 12 (5ск), Петрушев 16 (4ск), Гиедраитис 3, Недовић 14 (4ас, 3ск), Дос Сантос 10.

ЖАЛГИРИС: Јузенас -, Франсиско 25 (6ск, 4ас, 6/9 за три), Браздеикис 7 (4ск, 4ас), Гиедраитис -, Бирутис 6, Смаилагић 15 (3ск, 2ук), Бујка -, Данстон 7 (5ск), Манек 2, Буткевичијус 8 (3ас, 3ук, 2ск), Сирвидис 12 (4ск), Улановас 4.

Тренер Јанис Сферопулос: – Тесна утакмица за нас, нисмо одиграли добро дефанзивно, то је разлог што смо изгубили. Почели смо утакмицу добро, као и друго полувреме, били агресивни у одбрани. Онда је Франсиско одиграо одлично, покушали смо то да решимо. Нисмо били спремни да се боримо јако и нисмо били агресивни до краја. Желим да захвалим навијачима што су нас подржали. Нажалост нисмо их развеселили. Идемо утакмицу по утакмицу у наставку, свака је битна до краја – рекао је Сферопулос.

Екипа Црвене звезде Меридианбет већ у недељу игра меч АБА лиге против Задра, а наредног четвртка у Минхену гостује екипи Бајерна.

Претходни текстЗвезда убедљива против Напретка