Кошаркашице сигурне у Шапцу за пет од пет

50

Кошаркашице Црвене звезде савладале су екипу Дуге у Шапцу 101-71 (22-20, 36-15, 22-19, 21-17), у хали Шабачке гимназије, у оквиру 5. кола ЖКЛС.

Након тешке утакмице против Сепсија у четвртак, црвено-беле нису имале пуно времена за одмор, што се и осетило на старту меча у Шапцу. Искористио је прилику тренер Планојевић да значајнију минутажу пружи Сањи Акшам, Кристини Рађеновић и Милици Тешић, док је прилику да дебитује за први тим добила Јана Срезоски (2008).

Покушао је домаћин да искористи умор Звездиног тима и чињеницу да је пре само 48 сати играо утакмицу са два продужетка, али је успео само у једном делу прве четвртине. Дуга је повела 7-0, Црвена звезда одговорила серијом поена са пенала, да би домаћи тим затим још једном мини серијом водио 11-5. Занимљиво је да је Црвена звезда првих 10 од 12 поена постигла са пенала, да би уследиле две тројке, Милице Драгичевић и Сање Акшам, (15-18). Честим фауловима и бржом игром су покушале играчице Дуге да додатно уморе наш тим, али Звезда је имала спреман одговор. Са две мини серије на обе стране се отишло на одмор, Дугина серија 5-0 је донела 20-22.

У другој четвртини је Звезда преломила утакмицу, а Дуги од боја је остала црвена. Серија црвено-белих 11-0, коју је пратила и друга 8-0 за 22-41 у 16. минуту утакмице, коју је прекинула наша Милица Бојовић, истакнута играчица Црвене звезде у претходних 10 година. Уследиле су три тројке за тотални нокаут, две је везала Анђелина Радић, једну Нађа Недељков. Дуга је успела да смањи минус до полувремена на 35-58.

У наставку је Медисон Вилијамс везала седам поена, а Дуга узвратила истом мером, иако у том периоду није било поена скоро три минута, а Звездин пост и серију противника прекида Сања Акшам. Поен за поен до краја четвртине, Лола Васић погађа за 54-80.

У последњем кварталу без промена, Црвена звезда рутински приводи утакмицу крају, уписују се и Кристина Рађеновић, затим Јана Срезоски на дебију, а тачку на крај ставља Милица Тешић за максималних и коначних 71-101.

Све играчице су уписале поене, Вилијамс и Радић најефикасније са по 19 поена, Акшам је убацила 15, Потер 11.

Већ у среду Звезда је поново на паркету, битан меч 4. кола Еврокупа против шпанског Еускотрена. Наредног викенда противник је Студент на домаћој сцени, једина непоражена екипа уз наш тим, али и уз меч мање. Свој сусрет 4. кола игра у недељу.

ККЖ Црвена звезда: Акшам 15 (6ск), И.Катанић 6 (3ск 1ас 2ул), Тешић 2 (1ас), Ковачевић 5 (3ск 3ас 2ул), А.Катанић 6 (10ск 2ул), Рађеновић 6 (1ск 1ул), Потер 11 (7ск 3ас), Недељков 7 (3ск 4ас), Срезоски 2 (1ул), Радић 19 (6ск 2ас 3ул), Вилијамс 19 (1ск 2ул), Драгичевић 3 (1ск 2ас 4ул). Тренер: Немања Планојевић.

Претходни текстМилојевић: Све је другачије када су навијачи уз нас, желели смо да им се одужимо
Следећи текстЦрвена звезда Меридианбет лоше кренула, показала карактер и победила у Задру