Црвена звезда МаксБет – Раднички 29:29 (14:16)

44

Рукометаши Црвене звезде Максбет поделили су бодове са Раничким из Крагујевца пошто су играли нерешено 29:29 (14:16) у 7. колу СУпер рукометне лиге Србије.

Током већег дела сусрета гости су имали минималну предност која је на полувремену износила 16:14. Раднички је на почетку другог дела игре повео и са три гола разлике, али је Звезда успела да дође до изједначења головима Матичића, Пановског и Кнежевића – 19:19.

Голом Михаила Шљукића у 51. минуту екипа Марка Кривокапића је преокренула резултат у своју корист и повела са 25:24. Потом је погодио и Вељко Давидовић за два гола предности, али су гости убрзо изједначили. У саму завршницу ушло се са нерешеним резултатом. Црвено-бели су имали прилику да реше питање победника у своју корист, али су у последњем нападу направили огромну грешку и пропустили шансу да освоје оба бода – 29:29.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Лазар Пановски са 6 голова. Михаило Шљукић је уписао 5, а Виктор Матичић и Марко Кнежевић по 4 погодака.

Звездини рукометашу у 8. колу СРЛ гостују Југовићу у петак 1. новембра у 19 часова у Каћу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МАКСБЕТ – РАДНИЧКИ 29:29 (14:16)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 100. Судије: Горан Ковач и Срђан Милосављевић. Искључења: Црвена звезда 8, Раднички 4 минута. Седмерци: Црвена звезда 4(4), Раднички 7(6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МАКСБЕТ: Радовановић 1, Хорват 1, Момчиловић 2, Андрејевић, Давидовић 2, Јездимировић, Тривуновић 1, Богуновић, Скубан 1, Матичић 4(4), Мирковић 1, Бујишић 1, Кнежевић 4, Шљукић 5, Пановски 6, Марјановић. Тренер: Марко Кривокапић.

РАДНИЧКИ: Вељковић, Маљевић 3, Колаковић, Барбуловић, Мутавџић, Гемаљевић, Мојсиловић, Медић 9(5), Касаловић 3, Петровић, Баруџић 4(1), Карановић 1, Станојев 6, Панић, Ђукић, Барјактаревић 3. Тренер: Родољуб Курандић.

Претходни текстЈовановић вицешампионски, Анђелковић на корак до медаље на Европском опену Сарајеву