Звезда са +40 испрашила Гркиње у Еврокупу

28

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су једну од најубедљивијих победа на међународној сцени. Савладале су грчки Протеас Вулас резултатом 93:53 (19:15, 29:9, 19:16, 26:13) у 2. колу ФИБА Еврокупа.

Гошће су само на почетку утакмице имале предност, а црвено-беле су у завршници прве четвртине преузеле ствари у своје руке и после првих 10 минута су имале предност од четири поена – 19:15. Звездине даме су у другом периоду игре у потпуности надиграле ривала, а бриљирале су Недељков, Радић и Вилијамс. Наш тим је на полувремену водио са убедљивих 48:24.

Наставила је екипа Немање Планојевића са добром игром и у другом делу утакмице. Добила и трећи период и у последњих десет минута ушла са +27. Победник је био одлучен, а Звезда је до краја још више увећала своје вођство и меч завршила са 40 поена разлике – 93:53.

Најефикаснија је била Надежда Недељков са 21 поеном, Емили Потер је убацила 19, а Ивана Катанић 17 поена.

Звездине кошаркашице сада имају скор 1-1, а у 3. колу Ц групе Еврокупа дочекују румунски Сепси 24. октобра у 17 часова ФМП Арени у Београду.

ККЖ Црвена звезда: Акшам 1 (4ск 1ас 1ил), И.Катанић 17 (3ск 4ас 1ул 1бл 2ил), Тешић (1ск 1ил), Ковачевић 6 (1ск 3ас 1ул), А.Катанић 6 (5ск 6ас 1ул 1бл 2ил), Рађеновић 2, Потер 19 (7ск 2ас 1ул 1бл 4ил), Недељков 21 (4ск 2ас 1ул 2ил), Радић 5 (5ск 1ас), Вилијамс 9 (2ск 4ас 1ул), Вучковић 5 (7ск 3ас 1ул), Драгичевић 2 (1ск 2ас 1ул 1ил). Тренер: Немања Планојевић.

Претходни текстЦрвена звезда – Јагодина 25:23 (10:15)