Црвена звезда – Јагодина 25:23 (10:15)

23

Рукометашице Црвене звезде славиле су у дерби мечу 5. кола Супер рукометне лиге Србије против Јагодине резултатом 25:23 (10:15).

Гошће су стартовале са вођством од 4:0, али се Звезда одмах вратила и изједначила. Играло се потом „гол за гол“, а Јагодина је у завршници првог полувремена стекла опипљиву разлику и на одмор отишла са пет голова предности – 10:15.

Црвено-беле су у наставку сусрета постепено смањивале заостатак. Два везана гола Јелене Агбабе, а потом и гол Катарине Манчић донео је нашем тиму изједначење (19:19). Звезда успева да преокрене у 52. минуту преко Исидоре Богуновић (23:22) и у завршницу утакмице улази са минималном предношћу. Након новог изједначења, Теодора Величковић доноси ново вођство, а Богуновићева у задњем минуту потврђује победу црвено-белих од 25:23.

Исидора Богуновић је била најефикаснија у тиму Андрије Вукојевића са 5 голова. Пратиле су је Александра Стаменић и Јелена Агбаба са по 4 поготка. У екипи Јагодине истакла се Сара Стефаноска са 11 голова.

Тако су Звездине рукометашице дошле до своје четврте победе у Суперлиги, а у наредном колу наша екипа гостује Медицинару у недељу 20. октобра од 19.30 часова у Хали спортова „Зорка“ у Шапцу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈАГОДИНА 25:23 (10:15)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић. Искључења: Црвена звезда 12, Јагодина 16 минута. Седмерци: Црвена звезда 6(5), Јагодина 3(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменић 4(2), Мајкић 3, Момчиловић, Крезовић, Глушица, Недељковић, Милетић, Петковић, Аћимовић, Богуновић 5, Симић 3, Качаревић, Величковић 3, Агбаба 4(3), Манчић 2, Гаровић 1. Тренер: Андрија Вукојевић.

ЈАГОДИНА: Аџић 4(3), Стефаноска 11, Митровић 3, Богдановић, Х.Петрић, Којић, Равојска, Маленовић, Фајфрић, Симић, Паунић 4, Георгиева, Булатовић, Анђушић, Е.Петрић, Стаменковић 1. Тренер: Драган Марков.