Пораз црвено-белих на почетку ИХЛ лиге

25

Хокејаши Црвене звезде изгубили су у свом првом мечу ове сезоне у ИХЛ лиги од екипе Сиј А Јесенице са 4:6 (2:3, 1:1, 1:2) у Леденој дворани Пионир.

Гости су врло брзо, већ у 8. минуту имали предност од 2:0. Сергеј Шченков је смањио у 11. минуту, Словенци преко Пазлара поново дошли до плус два само минут касније, а пре предаха Марко Драговић је погодио за 2:3.

Драговић је још једном био стрелац у 26. минуту и донео је црвено-белима изједначење, али су гости пре последње трећине имали минималну предност јер је Туршич још једном сместио пак у гол нашег тима.

Звезда на самом старту последње деонице голом Лазара Лештарића поново стиже до изједначења (4:4). Међутим, гости су захваљујући Давиду Балоху решили питање победника, јер је прво донео ново вођство свом тиму на пет минута пре краја, а онда и потврдио победу у последњем минуту меча за коначних 4:6.

Звездине хокејаше већ сутра, у недељу 13. октобра од 16.15 часова у Леденој дворани Пионир очекује дуел са екипом Медвешчак Адмирал.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СИЈ А ЈЕСЕНИЦЕ 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Н.Николић, Пожар, М.Николић, Миличевић. Казне: Црвена звезда 4 минута, Јесенице 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Коренић, Љубимов, Алексић, Дегтерев, Динић, Драговић 2 (1ас), Гвозденовић (1ас), Крављанац, Лештарић 1 (1ас), Матић, Митровић, М.Младеновић, Новаковић, Подунавац (1ас), Шаљић, Шченков 1, Синитсин, Шпањевић (2ас), Станковић, Ђинђић. Тренер: Павел Поправка.

СИЈ А ЈЕСЕНИЦЕ: Балдерман, Жупан Урх, Адровић, Балох 2 (1ас), Банек, Добравец (1ас), Главич, Хробат Племељ (1ас), Миклич, Млакар, Облак, Пазлар 1, Пипан, Планиншек 1, Пор, Ребољ, Сојер (1ас), Штурм, Туршич Сечкар 1.