Одбојкаши до нове победе у Нишу

7

Одбојкаши Црвене звезде остварили су и другу победу у БПШ Суперлиги у Нишу, савладан је истоимени домаћин у „Чаиру“ 3:1 по сетовима 25:18, 24:26, 25:14, 30:28.

Црвено-бели су после европског неуспеха тражили домаћи успех. И успели да дођу до победе после узбудљиве утакмице, два тај-брејка и 100 минута одбојке.

Веома појачани и мотивисани домаћин, који су у претходном периоду оснажили репрезентативни блокер и некадашњи члан Црвене звезде, Немања Машуловић, затим репрезентативни дизач Андрија Вилимановић и проверени суперлигашки поентер Борис Буша, успео је да у два наврата дође до тај-брејка, а први да реши у своју корист.

Утакмицу је отворио поеном из блока Стефановић, затим је додао још један из напада, надовезао се Жугић првим повратничким поеном – ас сервис, и Звезда је у ранох фази креирала разлику, коју је одржавала током целог сета. Два тајм-аута Драгана Светозаревића нису уродила плодом, Жугић приводи сет крају, два везана поена и друга сет лопта искоришћена за 18:25 и 0:1.

Ниш је узвратио у наредном сету. Повео је 3:0, затим и 5:1 и 8:5, али Звезда брзо стигла до изједначења после новог поена из блока Александра Стефановића – 9:9. Уследио је тајм-аут Нишлија, а Црвена звезда је освојила наредних 5 од шест поена, уз два аса Жугића и три поена Стефановића, али је Ниш средином сета успео да изједначи – 17:17. Веома изједначену борбу до краја су Вилимановић и Радосављевић успели да окрену на страну своје екипе за 26:24 и 1:1.

Експресан одговор шампиона Србије. Поени у серијама, Звезда је у раној фази сломила ривала – 0:3, 2:6, 7:15 и 11 сет лопти, сервис грешка Стојковић је донела 14:25 и 1:2.

У четвртом сету су уживали љубитељи одбојке а Ниш је имао сет лопту а затим спашавао четири меч лопте. Озокоје је пропустио прилику за изједначење у сетовима на 24:23, Лукјаненко је донео изједначење у сету првим и јединим поеном на утакмици, а Стефановић у блоку прву меч лопту и преокрет (24:25). Исти играч донео је и другу, Дејо и Симић наредне две а победу Црвене звезде потврдио је Ђокић након грешке за 28:30 и 1:3.

Најефикаснији био је Ахмед Дејо са 19 поена, капитен Гмитровић је освојио 18, а на свом другом дебију Жугић 15. Двоцифрени учинак са 11 поена имао је Стефановић.

У наредном колу наш тим дочекује Раднички из Крагујевца.

НИШ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (18:25, 26:24, 14:25, 28:30)
Ниш, дворана: СЦ „Чаир“. Гледалаца: 300. Судије: Томислав Поповић и Предраг Спасић. Трајање меча: 100 минута.

НИШ: Машуловић 12, Ђорђевић (либеро), Ђокић 4, Радосављевић 12, Озокоје 8, Буша 20, Вуловић, Савић, Шаровић 1, Вилимановић 2, Стојковић. Нису играли: Јеремић (либеро), Антић, Аврамовић. Тренер: Драган Светозаревић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Симић 9, Кљајић, Гмитровић 18, Ристић (либеро), Благојевић, Лукјаненко 1, Стефановић 11, Дејо 19, Жугић 15. Нису играли: Лукић, Јанковић, Поповић, Томашевић (либеро), Томић. Тренер: Ивица Јевтић.

Претходни текстЗвездин првенац за Филиповићев велики јубилеј!