Предност Холанђана пред реванш у Београду

14

Одбојкаши Црвене звзеде поражени су у првој утакмици 2. рунде квалификација за Лигу шампиона 2025. Холандски Орион Старс је у дворани Топспорт у Дутинхему победио црвено-беле са 3:0, по сетовима 26:24, 25:20 и 25:20, после 83 минута игре.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Омар Ахмед Дејо са 10 поена, док су по 7 освојили Александар Гмитровић и Александар Стефановић.

Реванш утакмица ће се одиграти у дворани УСЦ “Вождовац” на Бањици у Београду у уторак, 8. октобра од 19 часова уз директан пренос на ТВ Арена Спорт.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 победник добија 3 бода. Уколико се меч заврши резултатом 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико обе екипе имају исти број победа и бодова, о укупном победнику одлучује “златни сет”, који се игра одмах по завршетку друге утакмице. “Златни сет” се игра до 15 поена.

Победник дуела Црвена звезда – Орион Старс играће у одлучујућој, 3. рунди квалификација (16. и 23. октобар) против победника двомеча Хипо Тирол Инсбрук (АУТ) – Младост Загреб (ЦРО). У првој утакмици, одиграној у Аустрији, Хипо Тирол Инсбрук је победио Младост са 3:0 (25:16, 25:14, 25:18).

ОРИОН СТАРС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:0 (26:24, 25:20, 25:20)

Дутинхем (Холандија) – Дворана: Топ Хала спортова. Судије: Богдан Стоика (Румунија) и Бруно Муха (Хрватска). Трајање меча: 83 минута.

ОРИОН СТАРС: Ван дер Хам 8, Абрахам 11, Мерикс 1, Бартунек 2, Арине 4, Купс 11, Свард (либеро), Шкредо 15, Чун. Нису играли: Вортелбор, Хоге Бавел, Сар, Фелисисимо. Тренер: Дирк Спариданс.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Симић 6, Гмитровић 7, Ристић (либеро), Благојевић 6, Лукјаненко 2, Стефановић 7, Дејо 10, Илић 2. Нису играли: Кљајић, Лукић, Јанковић, Поповић, Томашевић, Томић. Тренер: Ивица Јевтић.

Претходни текстКлубови навијача скупили новац за цркву у родном селу Милоша Обреновића