Партизан – Црвена звезда 28:34 (13:19)

25

Рукометашице Црвене звезде оствариле су победу против Партизана резултатом 34:28 (19:13) у 4. колу Супер рукометне лиге Србије.

Црвено-беле су тако тријумфовале у првом међусобном сусрету великих градских ривала у женском рукомету.

Звездине девојке су са шест голова у низу дошле до предности од 10:4 у 12. минуту меча. Агбаба је везала два поготка, а онда је погодила и Стаменићева за убедљивих 17:8 у 23. минуту. Успеле су домаће да смање заостатак и на крају првог полувремена било је 19:13 за Црвену звезду.

Манчићева и Стаменићева су својим головима отвориле друго полувреме и поново довеле наш тим до огромног вођства од +8. Партизан је узвратио, смањио на минус пет, а потом и на 18:22 у 38. минуту. Звезда је одржавала ту предност све до 52. минута када су домаће пришле на 24:27. Головима Момчиловићеве и Величковићеве наша екипа је стигла до плус пет, а потом су Стаменићева и Манчићева донеле плус шест у завршници сусрета – 26:32. На крају црвено-беле су оствариле тријумф голом Мие Недељковић за коначних 28:34.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Александра Стаменић са 7 голова. По пет погодака постигле су Сара Гаровић и Тијана Симић, док су по четири уписале Теодора Величковић и Катарина Манчић.

Звездине рукометашице су тако дошле до трећег тријумфа у СРЛ, а у наредном колу дочекују Јагодину 16. октобра. У међувраману екипу Саше Бошковића очекује двомеч са немачким Бломбергом у 2. колу квалификација за ЕХФ Лигу Европе.

ПАРТИЗАН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 28:34 (13:19)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Судије: Вања Антић и Јелена Јаковљевић. Искључења: Партизан 6, Црвена звезда 12 минута. Седмерци: Партизан 6(3), Црвена звезда 5(3).

ПАРТИЗАН: Нинковић, Витас 1, Л.Јанковић 4, Нађ, Нанић-Бабић, Жакула 1, Пап 8(1), Видојевић, Вујадиновић 3, Д.Митровић, Савић 4(2), Т.Јанковић 3, Тановић, Ж.Мирковић, Да.Петковић 4, Др.Петковић. Тренер: Дарио Кржељ.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменић 7(2), Мајкић 1, Богуновић, Момчиловић 2, Глушица, Крезовић, Милетић 1, Петковић, Агбаба 3, Аћимовић, Симић 5, Качаревић, Величковић 4, Манчић 4, Недељковић 2, Гаровић 5(1). Тренер: Саша Бошковић.