Црвена звезда – Бекамент ББ 35:26 (18:12)

49

Убедљивом победом над Бекаментом резултатом 35:26 (18:12) у 1. колу Супер рукометне лиге Србије рукометашице Црвене звезде су започеле одбрану шампионске титуле.

Црвено-беле су силовито ушле у меч и већ после 11 минута игре било је 8:1 за наш тим. Изабранице Саше Бошковића су одржавале стечену предност и на полувремену су водиле са 18:12.

Звезда је наставила са одличном игром и головима Манчићеве, Мајкићеве и Агбабе средином другог дела игре дошла је до предности од 28:19. На девет минута до последњег судијског звиждука Величковићева је погодила за двоцифрено вођство (32:22). Гошће су до краја успеле да смање на минус осам, али је Миа Недељковић у последњим секундама поставила коначан резултат – 35:26.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Теодора Величковић која је постигла 8 голова. По 5 погодака уписале су Александра Стаменић, Сара Гаровић и Тијана Симић.

Звездине рукометашице су овом победом заселе на чело табеле, а у 2. колу СРЛ црвено-беле гостују Железничару у Инђији.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БЕКАМЕНТ ББ 35:26 (18:12)

Београд – Дворана: СЦ Вождовац. Судије: Миленко Алимпић и Здравко Црњански. Искључења: Црвена звезда 10, Бекамент 6 минута. Седмерци: Црвена звезда 5(4), Бекамент 15(13).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменић 5(3), Мајкић 3, Богуновић, Недељковић 1, Глушица 3(1), Милетић, Петковић, Агбаба 2, Аћимовић, Симић 5, Качаревић, Величковић 8, Манчић 2, Момчиловић 1, Гаровић 5. Тренер: Саша Бошковић.

БЕКАМЕНТ ББ: Петковић 3, Јоксић, Анић, Петровић 3, Бонер, Весовић, Мирковић 1, Стошић, Ивковић 1, Симић 5(5), Радојичић 5(3), Томашевић, Драговић, Крстић 8(5), Томковић. Тренер: Ђорђе Обрадовић.

Претходни текстРадоњић: Ужелео сам се Маракане, очекујем много звездаша у суботу