Звезда убедљива у првом мечу полуфинала плеј-офа

53

Рукометашице Црвене звезде оствариле су убедљиву победу у првом мечу полуфиналне серије плеј-офа Суперлиге Србије против Медицинара резултатом 41:23 (20:10).

Након уводног испитивања снага, црвено-беле појачавају темпо и са седам голова у низу долазе до убедљивог вођства од 14:6. Головима Саре Гаровић и Теодоре Мајкић Звезда долази до двоцифреног вођства већ у 27. минуту (18:8) и стечену предност изабранице Саше Бошковића су сачувале до краја првог полувремена – 20:10.

Наставиле су Звездине рукометашице у другом полувремену у истом ритму. Повећвале су предност и рутински су привеле меч крају. Славиле су црвено-беле са 41:23.

Чак четири играчице Црвене звезде постигле су 7 голова Александра Стаменић, Сара Гаровић, Тијана Симић и Теодора Величковић. Пет голова постигла је Теодора Мајкић.

Реванш утакмица на програму је у суботу 27. априла од 18 часова у Хали спортова Зорка у Шапцу. Уколико црвено-беле тријумфују и на овом мечу обезбедиће пласман у финале плеј-офа Суперлиге, а уколико победи Медицинар играће се и трећи меч полуфинала у Београду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЕДИЦИНАР 41:23 (20:10)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 350. Судије: Зоран Попов и Горан Ристић. Искључења: Црвена звезда 14, Медицинар 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 3(2), Медицинар 9(6).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Стаменић 7(1), Мајкић 5, А.Савић 2, Ристић, Глушица, Андрић, Петковић, Видић 2, Стаменковић 1, Аћимовић 2, Симић 7, Качаревић, Величковић 7, Манчић 1, Гаровић 7(1). Тренер: Саша Бошковић.

МЕДИЦИНАР: Јовановић 7(3), Илић, Лукић, Радић 6, А.Васић, Гезовић, Т.Васић 1, Цвејић, Цвијановић, Благојевић 4(1), Стевић 1, Драгосављевић, Мандић, Ракић 4(2), Вуксановић. Тренер: Ненад Тешић.