Победа Звезде у дербију, осигурано 2. место пред плеј-оф

45

Кошаркашице Црвене звезде славиле су у „вечитом дербију“ против Партизана 1953 резултатом 78:77 (20:22, 16:18, 20:13, 22:24) у 21. колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Црвено-беле су у веома узбудљивом мечу дошле до тријумфа којим су обезбедиле 2. место на табели и бољу позицију пред почетак плеј-офа.

Звезда је добро почела, повела са 18:12, али су гошће успеле да изједначе, а потом кошем Мискићеве и преокрену резултат у своју корист на крају прве четвртине (20:22). Средином другог периода црно-беле су стигле до плус 6, касније и до осам поена предности, али су Звездине даме преполовиле заостатак и са минусом од четири поена (36:40) отишле на одмор.

Вечити ривал је боље ушао у трећу четвртину. Гошће су повеле са 51:42, а онда црвено-беле предвођене Тином Селаковић и Тамаром Чорто праве серију од 13-1 и долазе до вођства од 55:52. Звезда је чувала предност све до 35. минута када је Партизан изједначио.

Играло се кош за кош и меч је ушао у драматичну завршницу. Наш тим је кошем Ким Ројстер стигао до плус пет (76:71), али су гошће пришле на поен разлике у последњем минуту. Ројстер погађа за плус три, а Давинић смањује поново на минус један. Селаковићева је у следећем нападу промашила шут за три поена на 8 секунди до краја. На крају су наше кошаркашице одиграле добру одбрану. Нису дозволиле ривалу да поентира и славиле су минималну, али важну победу – 78:77.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је Невена Наумчев са 18 поена. Одлична је била и Тина Селаковић која је уписала 17 поена, а још један дабл-дабл учинак забележила је Ким Ројстер са 16 поена и 12 скокова. Двоцифрена је била и Тамара Чорто са 14 поена.

Наредног викенда на програму је последње 22. коло ЖКЛС у којем Црвена звезда гостује екипи Дуге.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 18 (4ск 3ас 1ул 1ил), Радуловић 1 (2ск 4ас 1ул 5ил), Чорто 14 (4ск 3ас 2бл), Јованов (1ас), Матић 2 (1ул 1ил), Ковачевић 1 (4ск 3ас), Бојовић 7 (6ск), Селаковић 17 (7ск 2ас 1бл 2ил), Мишељић 2 (4ск 1ас 2бл), Ројстер 16 (12ск). Тренер: Драган Вуковић.

Претходни текстМилојевић: Тријумф улепшали сјајни навијачи
Следећи текстЦрвена звезда Меридианбет убедљивом победом над Сплитом завршила лигашки део АБА лиге