Триглав направио брејк, Звезда у заостатку

58

Хокејаши Црвене звезде изгубили су у трећем мечу финалне серије плеј-офа ИХЛ лиге од Триглава резултатом 4:3.

Екипа из Крања је успела да направи брејк, поведе са 2:1 у финалу и сада им недостаје још један тријумф за титулу шампиона, а црвено-бели ће морати да дају све од себе да у Словенији узврате брејком и дођу до мајсторице.

Звезда је повела голом Павела Пчалина у 10. минуту, а гости су три минута касније изједначили преко Долинара. Поново је наш тим повео средином друге трећине када је голија гостију савладао Марко Младеновић. Поточник је изједначио у 36. минуту и у последњих 20 минута се ушло са нерешеним резултатом.

Већ на самом почетку последњег дела игре Ахачич је донео преокрет Словенцима, а Аљоша Претнар је повисио вођство Триглава на 4:2. У завршници меча Сергеј Шченков је смањио заостатак Звезде на 3:4, али више није било времена да екипа Игора Косовића дође до изједначења и продужетка, па је Триглав дошао до брејка.

Четврти меч финалне серије плеј-офа ИХЛ лиге на програму је у среду 3. априла у Крању.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТРИГЛАВ 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Пожар, Бајт, Пердув, Маркизети. Казне: Црвена звезда 16 минута, Триглав 12 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Брадић, Чекмарев (1ас), Дегтерев, Динић, Драговић, Гвозденовић (1ас), Крављанац, К.Младеновић (1ас), М.Младеновић 1 (1ас), У.Новаковић, Пчалин 1, Подунавац, Шаљић, Шченков 1, Симић, Синитсин, Цвик, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

ТРИГЛАВ: Хафнер, Трелц, Ахачич 1, Бертонцељ, Бошковић, Долинар 1, Горше, Грошељ, Јазбец, Јенко (2ас), Кухар, Маркич, Морел, Павлович, А.Подрекар, Г.Подрекар, Поточник 1 (1ас), Претнар 1 (1ас), Рајшар (1ас), Шировник, Ветерник. Тренер: Дејан Вазл.

Претходни текстЦрвена звезда и Илић те зову: У Арену у што већем броју!
Следећи текстЈуговић – Црвена звезда Примобет 36:33 (15:14)