Пораз од сплитског Јадрана у последњем мечу првог турнира на Новом Београду

21

Ватерполисти Црвене звезде поражени су од сплитског Јадрана трећег дана првог турнира Регионалне лиге на базену „Влахо Бато Орлић/11.април“ – 7:10 (3:4, 0:2, 0:2, 4:2).

Утакмица без великог резултатског значаја за наш тим, али великог за противника. Јадран је победом над Новим Београдом преузео прво место на табели, а победе у Регионалној лиги се бодују у националном првенству Хрватске.

Осим прве четвртине у којој су црвено-бели имали резултатски прикључак, Сплићани су практично у другом кварталу преломили сусрет. Црвена звезда је била 16 минута без гола, да би у последњем периоду изабраници Александра Филиповића смањили минус.

Најефикаснији са два гола био је Никола Бурсаћ, у стрелце су се уписали и Гаврил Суботић, Душан Васић, Милош Вукићевић, Вук Милојевић и Марко Радовић. Суботић је ушао у историју Црвене звезде као један од пет најбољих стрелаца клуба, тренутно је на петом месту, гол иза Страхиње Рашовића.

Следи напоран ритан у априлу. Црвено-беле очекује и „вечити дерби“ у оквиру Суперлиге, а затим први меч четвртфинала Еврокупа против Југа у Дубровнику, 9. априла. Право из Дубровника следи пут у Сплит на други турнир Регионалне лиге од 11. до 13. априла.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЈАДРАН 7:10 (3:4, 0:2, 0:2, 4:2)
Београд, базен: СЦ „Влахо Бато Орлић/11.април“. Судије: Веселин Мишковић (Црна Гора). Искључења: Црвена звезда 1/10, Јадран 4/9. Петерци: Јадран 1(1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Бурсаћ 2, Данковић, Марковић 1, Суботић 1, Васић 1, Гогов, Басара, Вукићевић 1, Семан, Милојевић 1, Радовић 1, Ивановић, Поповић. Тренер: Александар Филиповић

ЈАДРАН: Челар, Радан 1, Маринић Крагић 3(1), Биљака 1, Бутић 1, Пејковић, Павловић, Харков 2, Берехулак, Врлић 1, Фатовић 1, Дужевић, Марцелић, Јанковић. Тренер: Јуре Мареља