Звезда савладала Студент и сачувала друго место

36

Кошаркашице Црвене звезде савладале су у 19.колу ЖКЛС екипу нишког Студента у хали у Железнику 80-64 (15-14, 27-19, 21-15, 17-16), уписале 16. тријумф и сачувале другу позицију.

Пред битан дуел у Краљеву наредног викенда црвено-беле су наставиле победнички низ против против нишке екипе.

Црвена звезда је добро отворила утакмицу, повела 10-3, затим и 15-5, али је Студент серијом 9-0 успео да се врати до краја првог периода игре, (15-14). Ипак, то је било све од гошћи, Звезда је у мини серијама полако градила резултат, Маја Живковић покушала са две тројке да одржи своју екипу у утакмици, али је узвратила истом мером Невена Наумчев, затим је уследила серија 6-0 која је вратила двоцифрену разлику, а Данијела Димитријевић са пенала поставила 42-33 пред полувреме.

У наставку су црвено-беле потпуно сломиле отпор противника, Тамара Чорто и Јулија Матић су креирале серију 7-0, Ким Ројстер потврдила двоцифрену разлику пред последњих десет минута, (63-48). У последњем кварталу Црвена звезда је имала максималних +20 после поена Дуње Стојановић (74-54) у 37. минуту. Студент је серијом 6-0 смањио минус, а Милица Бојовић ставила тачку на сусрет и победу 80-64.

Најефикаснија са 21 поеном била је Ким Ројстер, Невена Наумчев је убацила 14, Тина Селкаковић 12. У наредном колу следи дуел у Краљеву, који је битан за друго место и предност домаћег терена у плеј-офу.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 14 (6ск 6ас 4ул), Радуловић 2 (2ск 6ас), Чорто 8 (1ск 1ас 1ул 1блк), Дацић 2 (5ск 1ас 1блк), Јованов 2 (4ас), Матић 8 (2ск 1ас 1укл 1блк), Ђурђевић (1ск), Ковачевић (1ск 2ас), Бојовић 9 (4ск 3ас 1блк), Стојановић 2 (1укл), Селаковић 12 (3ск 1ас), Ројстер 21 (6ск 4ул). Тренер: Драган Вуковић.