Тесна победа Звезде против Спартака

49

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Спартак на гостовању резултатом 78:80 (14:21, 19:19, 23:18, 22:22) у 18. колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Црвено-беле су током већег дела меча имале предност која је варирала од 2 до 7 поена. Средином последње четвртине домаће су успеле да први пут поведу тројком Прокићеве за 64:63 и меч уведу у веома неизвесну завршницу. Екипе су се потом смењивале у вођству да би у последњи минут Спартак ушао са поеном предности. Ким Ројстер је потом искористила једно од два слободна бацања за изједначење, а након неискоришћеног напада домаћих Звезда је кошем Лене Радуловић стигла до победе – 78:80.

Најефикаснија на мечу била је Ким Ројстер која је уписала нови дабл дабл учинак са 26 поена и 12 скокова. Одличну партију пружила је и капитен Невена Наумчев са 17 поена, док је Тамара Чорто уписала 10 поена.

Црвено-беле су оствариле и 15 победу и налазе се на 2. месту на табели. Наредног викенда у 19. колу Црвена звезда дочекује екипу Студента.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 17 (6ск 2ас 5ул 1ил), Радуловић 9 (1ск 7ас 2ул 1ил), Чорто 10 (1ск 1ул 1ил), Јованов 3 (1ск 1ас 1ул 2ил), Матић 2 (2ск), Ковачевић 6 (1ас 1ил), Бојовић (1ск), Селаковић 7 (9ск), Ројстер 26 (12ск 1ул 1ил). Тренер: Драган Вуковић.