Тријумф Звезде за вођство од 2-1 у полуфиналу ИХЛ лиге

41

Хокејаши Црвене звезде савладали су Сисак са 3:2 (2:1, 1:1, 0:0) у трећем мечу полуфиналне серије плеј-офа ИХЛ лиге и повели са 2-1 у победама.

Средином прве трећине Звезда је повела голом Сергеја Шченкова, али су гости врло брзо изједначили преко Јарчова. Алекса Гвозденовић је у 18. минуту погодио за ново вођство нашег тима.

Хокејаши Сиска су поново изједначили у 38. минуту голом Маленице, а само пола минута касније Шченков користи асистенцију Марка Младеновића да постигне свој други погодак и доведе Звезду у вођство од 3:2.

У последњем периоду игре није било голова, па су црвено-бели тако остварили и другу победу над хрватским представником и сада се налазе на корак до пласмана у финале ИХЛ лиге.

Прву прилику да остваре коначан тријумф имаће у суботу 16. марта у леденој дворани Зибел у Сиску, а меч почиње у 18.30 часова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СИСАК 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Ђ.Фазекаш, Миха, Т.Фазекаш, Јерам. Казне: Црвена звезда 4 минута, Сисак 2 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Забелин, Драговић, Лештарић, У.Новаковић, Подунавац, Шченков 2, Чекмарев, Гвозденовић 1, Митровић, М.Младеновић (1ас), Пчалин (1ас), Дегтерев, Крављанац, К.Младеновић, Цвик, Ђинђић, Брадић, Динић, Симић. Тренер: Игор Косовић.

СИСАК: Андерсон, Мрђеновић, Чавловић, Добрић, Јарчов 1, Маленица 1, Селитај (1ас), Безук (1ас), Чанић, Дил, Канает, М.Баждар, Бујгер, Галвин, Ленон, Мандић, Л.Баждар, Вукадин. Тренер: Дејан Дејановић.

Претходни текстСферопулос и Ханга: Свака је важна, навијачи подржите нас
Следећи текстРаднички Ниш – Црвена звезда 0:2 (0:1)