Пораз Звезде у првом мечу полуфинала ИХЛ лиге

52

Хокејаши Црвене звезде доживели су пораз након пенала у првом мечу полуфиналне серије плеј-офа ИХЛ лиге од Сиска резултатом 3:4 (0:0, 2:1, 1:2, 0:0, 0:1).

У првој трећини меча није било голова, да би на почетку друге Звезда повела голом Алексе Гвозденовића. Гости су изједначили преко Дила, а ново вођство нашем тиму донео је Вјачеслав Дегтерев.

Хокејаши Сиска су врло брзо на почетку трећег периода игре преокренули резултат у своју коирст, прво су изједначили голом Добрића, а онда и повели поготком Бујгера. Звезда је до изједначења дошла у 56. минуту када је голија гостију савладао Угљеша Новаковић.

Уследили су продужеци у којима није било голова, али су гости после бољег ивођења пенала славили и повели у полуфинлу.

Полуфинална серија плеј-офа ИХЛ лиге игра се на три победе, Сисак води са 1:0, а прилику за поправни Црвена звезда ће имати већ у суботу 9. марта када се ове две екипе састају у Хрватској.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СИСАК 3:4 (0:0, 2:1, 1:2, 0:0, 0:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледлаца: 276. Судије: Бајт, Пожар, Чертанц, Пердув. Казне: Црвена звезда 14 минута, Сисак 26 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Забелин, Драговић, Лештарић (1ас), У.Новаковић 1, Подунавац (1ас), Шпањевић (1ас), Чекмарев (1ас), Гвозденовић 1, Митровић (1ас), М.Младеновић, Пчалин, Дегтерев 1, Крављанац, Шченков, Цвик, Ђинђић, Брадић, Динић, К.Младеновић, Шаљић, Симић, Видовић. Тренер: Игор Косовић.

СИСАК: Андерсон, Мрђеновић, Чавловић, Дил 2, Маленица, Ф.Полонијо, Пузић (1ас), Безук, Чанић (2ас), Добрић 1, Канает (2ас), Вукадин, Баждар, Галвин, Јарчов, Ленон, Селитај, Бујгер 1, Домитровић, Крикшић, М.Полонијо. Тренер: Дејан Дејановић.

Претходни текстОбраћање председника КК Црвена звезда Меридианбет на Бизнис форуму 2024
Следећи текстИза југа Маракане – Генерација 2013 шампион турнира “Еуроспорт”