Преокрет Звезде и победа после новог маратона

54

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу над Младим радником резултатом 3:2, по сетовима 18:25, 25:15, 19:25, 25:18, 16:14, у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије.

Црвено-бели су након исцрпљујућег дербија са Војводином одиграли још један тежак меч против Младог радника. Иако су губили са 1:0, ппотом и 2:1 у сетовима, Звездини одбојкаши су успели да преокрену и са 16:14 у петом сету остваре тријумф и сачувају лидерску позицију.

Најефикаснији у тиму Ивице Јевтића био је коректор Душан Николић са 24 поена. По 12 поена уписали су Омар Ахмед Дејо и Никола Жугић. Код Пожаревљана се истакао некадашњи играч Црвене звезде Александар Гмитровић са 28 поена.

Црвено-бели се и даље налазе на 1. месту на табели са 13 победа, 4 пораза и 39 бодова. У наредном колу Суперлиге Црвена звезда гостује екипи Ниша.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – МЛАДИ РАДНИК 3:2 (18:25, 25:15, 19:25, 25:18, 16:14)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 120. Судије: Милан Милошевић и Божидар Рољ. Трајање меча: 111 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бохарев 8, Кљајић 1, Илић, Петровић 4, Ристић (либеро), Николић 24, Стефановић 10, Дејо 12, Старовић, Жугић 12. Нису играли: Лопар, Поповић, Томашевић, Степановић. Тренер: Ивица Јевтић.

МЛАДИ РАДНИК: Кљаић, Перовић 6, Медан 1, Савић 1, Илић 5, Гмитровић 28, Тонић, Стевић 2, Марковић, Миловић (либеро), Антуновић 6, Пантић 15. Нису играли: Ранковић, Ранђић. Тренер: Небојша Протић.

Претходни текстЦрвена звезда Меридианбет у финалу Купа Радивоја Кораћа!
Следећи текстНови Пазар – Црвена звезда 0:3 (0:2)