Красо у Звездиној историји

37

Жан Филип Красо је постао први фудбалер у историји Црвене звезде који је са репрезентацијом успео да освоји континентално такмичење.

Попела се Обала Слоноваче на врх Африке по трећи пут у историји и освајањем Купа нација доказала да је најбоља репрезентација на том континенту. Савладали су Нигерију у финалу резултатом 2:1, а апсолутни херој је био Себастијан Але који је у 81. минуту постигао победнички погодак. Управо је Алеа заменио наш Жан Филип Красо у 88. минуту, и тако заиграо у финалу. Била му је то шеста утакмица на турниру од укупно седам, а уписао је тачно 247 минута, уз погодак против Гвинеје Бисао у првом мечу групне фазе.

Красо се тако златним словима уписао у историју нашег клуба, који је имао фудбалере са одличијима у јуниорским, али не и у сениорским репрезентативним такмичењима. У досадашњем делу сезоне је одиграо 21 утакмицу, те уписао осам голова и четири асистенције.

Претходни текстЗвезда угостила Удружење слепих и слабовидих на пролећној премијери
Следећи текстЦрвено-бели кренули пут Ниша, на реду је Куп!