Јуниори освојили 17 медаља на Отвореном првенству Београда

30

Јуниори Црвене звезде наступили су на Отвореном првенству Београда. Првог дана викенда надметали су се старији, а другог млађи јуниори у атлетској дворани на Бањици.

Првакиња Београда у дицсиплини 60 метара препоне је Лена Милинковић, своју прву трку на висини старије-јуниорких препона истрчала је за 8.85 секунди.

Спаринг партнерке, Наталија Грујић и Тара Вучковић, још једном су показале квалитет средњих пруга, али и продуженог спринта. Наталија је победила на 800 метара са 2:12.55, док је Тара тријумфовала на 400 метара са 57.25 секунди.

Мира Вукмировић освојила је сребрну медаљу у скоку увис, са прескочених 1.63.

Вицешампиони Београда су и спритнери Михало Киш и Немања Глишић. Сребно у финалу на 60 метара Киш је освојио са помереним личним рекордом за стотинку и сада вреди 7.06. Глићић је такође био близу освајања бронзе на 60 метара, али му је оно измакло за 0.001. Надокнадио је пропуштено и то са сјајнијом медаљом. Сребро на 200 метара освојио је са 22.98 секунде.

Њихов млађи друг из групе, Алекса Средојевић, такође је освојио сребро, али у скоку удаљ са 6.14 метара.

Бронзом се на 1.500 метара окитила Анђела Марковић са истрчаних 5:39. 45.

Наступи млађих јунорки и јуниора

Након злата са 400, Тара Вучковић је сутрадан победила и на 800 метара, са одличних 2:10.18.

Тријумф на 60 метара остварио је Петар Тихојевић. У финалу је победио са 7.30 секунди, док је сребрни био такође Звездин атлетичар, Јован Јовановић, са 7.43 секунди.

Свој низ далеких скокова из летње сезоне наставља Милица Глоговац. Као најбоља млађа јуниорка Београда скочила је удаљ 5.64 метара.

Лара Петковић обрадовала нас је сребрном медаљом у бацању кугле са хицем 11.29 метара.

На победничком постољу трке на 400 метара била Анђела Бонџић, која је трку завршила за 1:01.44.

Две бронзе на 60 метара препоне. Лена Шкуртић истрчала је 9.37 секунди, док је Милутин Камаљевић свој наступ забележио временом 8.95 секунди.

Лара Трбојевић најдаљи траг у песку оставила је на 10.12 метара, у дисциплини троскок освојила је бронзу.

У среду, 17. јануара, на Отвореном првенству Београда наступиће сенорке и сениори. Желимо свима пуно успеха!

Претходни текстЗавршена продаја полусезонских на Калемегдану, у продају пуштен додатни контигент за Басконију