Победа одбојкашица Црвене звезде после преокрета

56

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су минималну победу у првој утакмици плеј–офа Купа ЦЕВ. Црвена звезда је вечерас у дворани УСЦ “Вождовац” на Бањици победила француски Безије са 3:2, по сетовима 15:25, 25:27, 25:19, 25:20 и 15:13, после 123 минута игре.

Најефикаснија на мечу била је Малгоржата Јасек са 30 поена. Јелена Стојић је уписала 17, а Симона Матеска 13 поена.

Реванш утакмица ће се одиграти у уторак, 16. јануара од 19.30 часова у Хали спортова у Безијеу.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 победник добија 3 бода. Уколико се меч заврши резултатом 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико обе екипе имају исти број победа и бодова, о укупном победнику одлучује “златни сет”, који се игра одмах по завршетку друге утакмице. “Златни сет” се игра до 15 поена.

Победник двомеча Црвена звезда – Безије играће у четвртфиналу Купа ЦЕВ 2024. (31. јануар и 7. фебруар) против треће најуспешније трећепласиране екипе из Лиге шампиона 2024.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БЕЗИЈЕ ВБ 3:2 (15:25, 25:27, 25:19, 25:20, 15:13)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 300. Судије: Елдар Алијев и Николаос Фрагкакис. Трајање меча: 123 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуровић 10, Ђурђевић (либеро), Матеска 13, Јасек 30, Јакшић 9, Лукић, К.Станковић 2, Стојић 17, Јањић 4, Јовановић. Нису играле: Обућина, Стаменковић, Мијачић, Жигић. Тренер: Милан Гршић.

БЕЗИЈЕ ВБ: Бузинак 1, Фрисано 19, Бернар (либеро), Пауел 3, Огомс 12, Греј 9, Викторија Лопез 12, Милос 2, Хофман 19. Нису играле: Бодиније, Лохман, Агнес. Тренер: Фабијен Симонде.