Звездини хокејаши протутњали кроз Марибор

55

Хокејаши Црвене звезде убедљиво су савладали Марибор на гостовању резултатом 6:2 у свом 10. мечу у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су повели голом Подунавца у 15. минуту игре, а онда су у другој трећини потпуно сломили одбрану ривала. Видовић је отворио серију голова, а онда су погађали Лештарић, Марко Младеновић и Чекмарев, да би Видовић својим другим голом повисио вођство нашег тима на 6:0.

У завршници другог периода домаћи су смањили голом Огризека, а коначан резултат поставио је Дрнда пред сам крај меча – 2:6.

Црвена звезда је сачувала 1. место на табели ИХЛ лиге, а већ у среду 27. децембра од 17.15 часова у Леденој дворани Пионир угостиће новосадску Војводину.

МАРИБОР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:6 (0:1, 1:5, 1:0)

Марибор – Ледена дворана Табор. Гледалаца: 68. Судије: Буловец, Арлич, Франц. Казне: Марибор 4 минута, Црвена звезда 4 минута.

МАРИБОР: Ждраловић, Илић, Ј.Бизјак, Фрешер, Кастелиц (1ас), Огризек 1, Рибич, Дрнда 1, У.Јерам, Петек, Штебих, Томашевић (1ас), Н.Бизјак, Черич, Сребот, Вох, Зернко, Крофл. Тренер: Денис Кадич.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Ристић, Драговић (2ас), Лештарић 1, У.Новаковић, Подунавац 1 (1ас), Шпањевић (1ас), Чекмарев 1, Гвозденовић, Митровић, М.Младеновић 1 (1ас), Пчалин (1ас), Брадић, Крављанац, Симић (1ас), Видовић 2, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.