Звезда сломила отпор Спартака у последњој четвртини, уз јубилеј Невене Наумчев и повратак Милине Мишељић

54

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су и шесту победу у ЖКЛС тријумфом над суботичким Спартаку у хали у Железнику, 77-57 (21-19, 14-18, 24-12, 18-8).

Меч су обележиле Невена Наумчев и Милина Мишељић. Капитен Црвене звезде је одиграла своју 300. утакмицу у црвено-белом дресу, док се Мишељићева вратила на паркет после годину дана паузе због повреде.

Спартак је пружио јак отпор и мало је екипа које су успеле у Београду да буду у вођству на полувремену против Црвене звезде. Поене за поен, али није успевала Црвена звезда да већ у првом периоду игре стекне залиху за наставак. Поенима Милице Бојовић и добром одбраном Милице Драгичевић на крају првих десет минута било је 21-19 за шампиона Србије.

Звезда је успела да се одлепи на старту друге четвртине после повратничке тројке Милине Мишељић, коју је пратила Ана Јованов, али је Меган Калахан, уз помоћ Чарне Прокић, креирала серију 8-0 и донела предност својој екипи. Ким Ројстер је враћала, али симултанка Калахан, две тројке и мини серија за вођство Спартака на полувремену 35-37.

Нашем тиму су фалили поени Тамаре Чорто, на другој страни Калахан је била неумољива, али су успеле изабранице Драгана Вуковића да серијом 7-0 „окрену“ резултата, а затим мини серијама да сачувају и стекну прву двоцифрену разлику пред последњих 10 минута, 59-49.

Меган Калахан је новом тројком покушала да последњи пут приближи своју екипу, али су црвено-беле одбиле налет и рутински привеле утакмицу крају.

Невена Наумчев 16 поена, Милица Бојовић 12, Милица Драгичевић 11, дабл-дабл Ким Ројстер: 10 поена, уз 12 скокова.

У наредном колу следи гостовање у Нишу, екипи Студента.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 16 (4ск 6ас 1укл 1блк)Радуловић 2 (7ск 3ас), Чорто 7 (1ск 2ас 1укл), Дацић (1ск), Јованов 3 (1ск), Матић 1, Бојовић 12 (5ск), Стојановић, Селаковић 9 (7ск 1укл 4блк), Мишељић 6 (3ск), Ројстер 10 (12ск 1укл), Драгичевић 11 (4ск 5ас 1укл 1блк). Тренер: Драган Вуковић