Убедљива победа Звезде у дербију против Триглава

50

Хокејаши Црвене звезде савладали су Триглав из Крања у дербију ИХЛ лиге резултатом 5:1.

У дуелу прве две екипе на табели регионалне лиге наш тим је славио после одличне и убедљиве игре и сачувао лидерску позицију.

Црвено-бели су повели средином прве трећине голом Угљеше Новаковића. Павле Подунавац је повисио на 2:0 у 26. минуту, а гости су смањили у 35. минуту преко Криштофа Поточника.

Само што је почела последња трећина Лазар Лештарић је искористио асистенцију Андрије Шпањевића и поново донео плус два београдској екипи. У 51. минуту се и Андреј Цвик уписао у листу стрелаца, а коначан резултат поставио је Новаковић својим другим голом у самој завршници меча – 5:1.

Црвена звезда се поново осамила на челу табеле са 18 бодова из седам утакмица, а наредног викенда наши хокејаши гостују Војводини у Новом Саду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТРИГЛАВ 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Николић, Пожар, Пердув, Ђокић. Казне: Црвена звезда 18 минута, Триглав 2 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Брадић, Дегтерев, Динић, Драговић (1ас), Гвозденовић, Крављанац (1ас), Лештарић 1 (1ас), Митровић, К.Младеновић, М.Младеновић, У.Новаковић 2 (1ас), Пчалин, Подунавац 1, Рацић, Шченков, Симић, Синитсин, Шпањевић (2ас), Видовић, Цвик 1, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

ТРИГЛАВ: Хафнер, Трелц, Ахачич, Бертонцељ, Бошковић, Горше, Грошељ, Јазбец, Јелар, Морел, Павлович, Подрекар (1ас), Поточник 1, Претнар, Рајшар, Зупан Шкрљ. Тренер: Дамјан Бертонцељ.