Звезда поражена у финалу Купа Србије

77

Ватерполисткиње Црвене звезде нису успеле да врате трофеј Купа Србије у своје витрине, пошто су вечерас у финалу у Новом Саду изгубиле од Војводине резултатом 11:9 (3:3, 2:2, 4:2, 2:2).

Током првог полувремена водила се егал борба, екипе су се смењивале у вођству, а на одмор се отишло са изједначених 5:5. У трећој четвртини Новосађанке су стекле два гола предности, Звезда је преполовила заостатак, да би у самој завршници тог периода голом са седам, осам метера Милица Моћан повисила на 9:7.

Звезда је поново била у игри, али је Војводина касније стигла и до „+3“, па је три минута пре краја стигла на корак од новог трофеја – четвртог у Купу Србије у низу.

Звезда је играла у саставу: Лазић, Лазовић, Мојсева 1, Маринковић 1, Лујић 1, Лукић 1, Јашченко, Радоњић, Меса 3, Илић 2, Миленковић, Дамјановић, Радојчић.

Медаље и пехар играчицама Војводине, односно сребрне медаље играчицама Црвене звезде, предали су председник ВСС Виктор Јеленић и делегат Савеза Дејан Перишић.

Црвена звезда – Војводина 9:11 (3:3, 2:2, 2:4, 2:2)

Базен Слана бара. Судије: Раковић-Крстоношић, Пиљић, делегат М.Марјановић. Искључења: Црвена звезда 3, Војводина 9. Петерци: Црвена звезда 3, Војводина 2 .

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Лазовић, Мојсева 1, Маринковић 1, Лујић 1, Лукић 1, Јашченко, Радоњић, Меса 3, Илић 2, Миленковић, Дамјановић, Радојчић. Тренер Ивковић.

ВОЈВОДИНА:Травар, Швец 1,Спасојевић, Фоноти 1, Трмчић, Амлијева 2, Пејић, Попов 1, Савченко 3, Дамјановић 2, Хамзајева 1, Моћан 1, Андрић, Ћорда. Тренер Дрезгић.