Наставак ЖКЛС донео пету победу кошаркашица

46

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су и пету победу у ЖКЛС тријумфом над дебитантом Тополчанком у хали „Јадран“ у Фекетићу: 98-50 (27-17, 18-22, 27-4, 26-7).

После три недеље паузе услед репрезентативних обавеза наставило се такмичење у домаћем шампионату, а Црвена звезда је дошла до нове победе.

Тополчанка је успела да запрети само при крају првог полувремена, када су црвено-беле поенима Лене Радуловић одбиле налет и започеле серију између два полувремена и две четвртине 18-0 чиме су и преломиле сусрет.

Повратком на паркет Тамаре Чорто, која је била непогрешива до краја треће четвртине уз 5-5 за три поена, Звезда је добила на флуидности у игри, посебно у нападу, док је Ким Ројстер наставила са одличним учинком и била близу новог дабл-дабл остварења.

На крају трећег квартала Звезда је имала 43-72, и дозволила противницама само 4 поена од 11 за друго полувреме, а у последњих десет минута стигла и до максималних 48 поена разлике после две везане тројке Ане Јованов. Коначан резултат поставила је Јулија Матић, тројка за 50-98.

Најефикаснија са 23 поена била Ким Ројстер, Тамара Чорто је убацила 17, двоцифрени учинак имале су Милица Драгичевић и Ана Јованов са 11 и Милица Бојовић са 10 поена.

После шест одиграних кола само је екипа Арт Баскета непоражена са максималним учинком, док Црвена звезда, Краљево, Дуга и Партизан 1953 имају по пет победа и један неуспех. У наредном колу Звезда дочекује Спартак.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 4 (3ск 5ас)Радуловић 6 (3ск 2ас 3укл), Чорто 17 (3ск 4ас 4укл, 5-5 за три), Дацић 4 (3ск 1ас), Јованов 11 (4ск 3ас 1укл), Матић 3 (2ск 5ас 1укл), Бојовић 10 (6ск 1блк), Стојановић (1ас 3укл), Селаковић 3 (4ск 3ас 1укл 1блк), Акшам 6 (3ск), Ројстер 23 (9ск 2укл 2блк), Драгичевић 11 (1ск 3ас 3укл). Тренер: Драган Вуковић