Црвена звезда победник Купа Србије!

155

Црвена звезда је нови победник Купа Србије у рагбију 13 за сениоре. Црвено-бели су тако након две године поново вратили трофеј у своје витрине у улици Љутице Богдана.

Црвено-бели су у финалу савладали „вечитог ривала“ са 14:2 и тако су освојили укупно пети трофеј у купу Србије.

Пут до трофеја није био ни мало лак. Партизан је био одличан ривал, а оба клуба имали су још један проблем. Тежак терен који је јака олуја добро натопила непосредно пред сам почетак утакмице. Због јаких налета ветра и снажног пљуска почетак утакмице померен је за 15 минута.

Звезда је одмах од почетка кренула силовито и већ након петнаестак минута дошла до вођства есејем Милоша Зоговића. До краја полувремена водила се беспоштедна борба са обе стране, али је уследила само једна промена у резултату. Црно-бели су из ксзненог ударца успели да смање резултат на 6:2.

И у другом полувремену наставила се рововска борба прса у прса, али обе екипе добро су затвориле све прилазе својој есеј линији. Нешто боља у томе је била Зврезда која није дала црно-белима ни један поен у наставку, док је сама постигла 8 и на крају тријумфовала са 14:2.

Спортско друштво Црвена звезда честита рагбистима, стручном штабу и менаџменту Рагби лига клуба Црвена звезда на још једном успеху и освојеном трофеју Купа Србије!

Црвена звезда – Партизан 1953 14:2 (6:2)

Стадион: ФК Херој Полет Јајинци. Гледалаца: 50. Судија: Лазар Живковић. Помоћници: Марко Ћук и Лука Илић (сви Ниш). Жути картон: Никола Ђурић (Црвена звезда).

Црвена звезда: Милош Зоговић,Вук Штрбац, Денис Ченгај, Рајко Трифуновић, Драган Кокановић, Никола Ђурић, Војислав Дедић (К), Тодоровић, Владислав Дедић, Урош Мартиновић, Лука Трифуновић, Миодраг Томић, Марко Јанковић. Резерве: Александар Ђорђевић, Ненад Жујић, Балша Жарковић, Милош Ћалић.

Партизан 1953: Андреј Маринковић, Анастас Нешић, Драган Јанковић, Бранко Чарапић, Дарко Самарџић, Џавид Јашари, Страхиња Стојиљковић, Филип Нешић, Велибор Карановић, Немања Манојловић, Урош Илић, Енис Бибић. Резерве: Бобан Јанковић, Стеван Иванковић.