Звездини бисери – Славље црвено-белих у дербију иза југа Маракане

26

Наставили су црвено-бели малишани са успешним партијама на теренима иза југа Маракане, а претходне недеље смо пратили дерби између играча Ненада Милијаша и Ђорђа Чотре који је резултатски припао јуниорима Звезде.

Јуниори Црвене звезде и Графичара су сусрели се на теренима наше Омладинске школе у чувеном дербију црвено-белих и љубичастих. Имали смо прилику да гледамо тоталан фудбал са обе стране, а екипе су се током читавих 90 минута налазиле у “клинчу”. До предности је прва стигла Звезда, када је са беле тачке био прецизан Андреј Петровић у 15. минуту. Члан “Елитне групе“ се налази у феноменалној форми, те је овим поготком наставио голгетерски низ у домаћем шампионату. Уследио је одговор Графоса који су до изједначења дошли преко везисте Луке Николића у 34. минуту. У наставку утакмице уследила је иницијатива домаћина, па је бедем гостију са Сењака све до 74. минута срушио сенегалски интернационалац Моду Фол.

ОМЛАДИНСКА ЛИГА СРБИЈЕ 11. КОЛО:

1. ИМТ – 27 бодова, гол разлика 26:11
2. Чукарички – 27 бодова (утакмица мање), гол разлика 33:11
3. Партизан – 24 бода, гол разлика 34:13

5. Црвена звезда – 18 бодова, гол разлика 32:12
13. Графичар – 8 бодова, гол разлика 16:24

СТРЕЛЦИ: Вељко Вукојевић (8 голова, Црвена звезда), Симо Вељовић (5 голова, Графичар), Алекса Цветковић, Дарије Маркочевић (4 гола, Црвена звезда).

Сениори развојног тима Црвене звезде су ремизирали на изузетно тешком гостовању у Шапцу против Мачве, а резултат на крају меча је износио 0:0. Упркос чињеници да су мреже мировале током читавих 90 минута, имали смо прилику да гледамо изузетно такмичарски јаку утакмицу.

ПРВА ЛИГА СРБИЈА 13. КОЛО:

1. ОФК Београд, 33 бода, гол разлика 34:10
2. Смедерево, 21 бод, гол разлика 13-9
3. Инђија, 21 бод, гол разлика 13-12

13. Графичар, 11 бодова, гол разлика 13-21

СТРЕЛЦИ: Андрија Максимовић (5 голова), Страхиња Стојановић, Андреј Петровић (2 гола).

ОСТАЛЕ УТАКМИЦЕ:

Млађи омладинци:

Црвена звезда – Графичар 1:0 (Младеновић)

Млађи кадети:

Црвена звезда – Раднички НБ 5:0 (А. Петровић 2, Журић, М. Петровић, Зарић)
Графичар – ИМТ 8:2 (Пунишић 3, Којић, Киш, Каљевић, Луковић, Ивановић)

Пионири:

Раднички НБ – Црвена звезда 0:4 (Чукић, Перовић, Стрика, Анокић)
Графичар – Телеоптик 0:1

Млађи пионири:
Бродарац – Црвена звезда 0:12 (Радовић 4, Југовић 3, Бранковић, Берић, Лазић, Васиљевић, Рајић)
Графичар – Олимпик 3:0 (Јеринић, Мићевић, П. Стојановић)