Црвена звезда убедљиво до пласмана на финални турнир Челенџер Купа!

68

Ватерполисткиње Црвене звезде пласирале су се на финални турнир Челенџер Купа, пошто су на квалификационом турниру у Бугарској оствариле и трећу убедљиву победу!

Екипа Драгане Ивковић је после Локомотиве (17:3) и Флувиала (14:8) победила и малтешки Сиренс резултатом 19:12 и тако је задржала прво место у групи Ц, као једина непоражена екипа после три кола.

Црвено-беле су и у мечу са Сиренсом показале да су много боље, па су после осам минута игре водиле са убедљивих 6:1. Било је тада јасно да се чека само коначни резултат, па је Звезда одржавала високу предност, а у трећем периоду је додатно увећала разлику и у последњу четвртину је ушла са вођством од 14:7, те је мирно привела меч крају.

Ксенија Мојсева је са пет голова била најефикаснија, Христина Илић је додала четири, а Јована Радоњић три поготка.

Звезда је играла у саставу: Радојчић, Лазовић, Мојсева 5, Маринковић 1, И. Лујић 2, Миленковић, Јашченко 1, Радоњић 3, Диаз Меса 2, Илић 4, Лукић 1, Антанасијевић.

Звезда се у последњем мечу, у недељу од 11 сати, састаје са британским Отером који је још увек без бодова.