Звездини бисери – Реми Графичара

34

Иако је репрезентативна пауза на снази, у викенду иза нас смо пратили дуел развојног тима Црвене звезде, који је гостовао Инђији. Графичар је ремизирао резултатом 0:0, док је тиму Марка Неђића у храброј борби недостајало мало среће да освоји три бода.

Графоси су у оквиру шестог кола Прве лиге Србије изашли на мегдан Инђији на “Градском стадиону”. Освртом на пређашње сусрете између “љубичарстих” и “зелених” смо прижељкивали голеаду, али су на крају 90 минута мировале мреже. Крајњи скор на семафору је гласио 0:0, али упркос резултату смо посматрали садржајан меч. Екипа са Сењака је претила преко расположених Андрије Максимовића и Владимира Петровића, док је у другом полувремену најизгледнију ситуацију да се упише у листу стрелаца пропустио млади Страхиња Стојановић. Против искуснијег тима, чета Марка Неђића је играла борбено и изразито офанзивно, док је домаћин утакмице заустављен интервенцијама нигеријског штопера – Ифеани Фејвора Огбуа, као и бравурама голмана Ивана Гутеше. Графичар након ове рунде домаћег шампионата заузима пету позицију на табели, а наредни меч на свом терену игра против ОФК Београда.