Звездаши на каљењу – Кахвићев првенац

29

Закотрљала се „бубамара“ на теренима широм Србије, а укупно петорица фудбалера Црвене звезде који се кале у другим клубовима су овог викенда уписали наступе.

Очи у очи су се нашли Илија Бабић као нападач Вождовца и Милош Гордић као голман ИМТ-а у мечу који је завршен резултатом 2:2. Поделили су бодове београдски клубови, а за разлику од Гордића са пуном минутажом, Бабић је шансу добио у другом полувремену. Пуну минутажу имао је и Урош Лазић у утакмици коју је Нови Пазар изгубио од Јавора на гостовану резултатом 3:1. Усталио се поливалентни Лазић у екипу на позицији дефанзивног везног, и за сада то сјајно изгледа.

Међу најзапаженијима у дуелу Слободе из Ужица и ОФК Београда били су Александар Ђермановић, с обзиром на то да његова екипа није примила гол, те Александар Кахвић који се уписао у стрелце и показао да ће бити ударна игла „Романтичара“ у сезони која је пред нама. Одлично је високи центарфор реаговао на одбијену лопту и послао је у мрежу, те поставио коначан резултат.

Минуте нису имали Јован Митуљикић (Раднички 1923), као ни Огњен Мимовић (ОФК Београд) и Владислав Голдин (Текстилац).