Победе на међународним митинзима, Тирнанићева на стотинку од државног рекрода

41

Атлетичари Црвене звезде такмичили су се на међународним митинзима у Хрватској и Мађајској.

Све је без коментара оставила Милана Тирнанић када је на 39. Honved KUP-u истрчала други реултат свих времена у Србији. Семафон је зауставио време на невероватних 11.35 секунди. Лични рекорд Тирнанићеве је само једну стотинку сада спорији од државног рекорда Корнелије Шинковић на 100 метара из 1987. године.

Тамара Вулетић је такође учествовала на митингу и освојила треће место на 200 метара са резултатом 24.62 секунде, док је претходно на 100 метара истрчала 12.31 секунди.

Митинг ХААК Младост у Загребу био је дводневан. Три медаље су освојене првог дана.

Тријумф Николе Ковачевића виђен је на 100 метара по изузетно лошим временским условима. Победио је са 10.71 секунди.

Извор: HAAK.mladost/Instagram

Невероватан хитац у бацању копља, поправљен лични рекорд за два метра, приредила нам је Ивана Ђурић са даљином од 55.64 метара и то непосредно пред Европско првенстрво за млађе сениоре/ке које се за десет дана одржава у Финској (Еспоо).

Такође вицешампионка била је и Катарина Милосављевић, која је трку на 1.500 метара завршила за 4:30.17. Катарина је другог дана такмичења трчала и на 800 метара, где је била петопласирана са 2:13.59.

Победница скока удаљ била је Марија Буквић, која се са 6.17 метара попела на највише постоље.

Никола Ковачевић био је надомак медаље и на 200 метара, четвртопласирани био је са 22.16 секунди.

Одличан викенд за Звездаше на међународним митинзима, желимо свим атлетичарима и тренерима успешан наставак сезоне.