Доминантне 23 Звездине медаље са јуниорског Првенства Србије

53

Стадион у Новом Пазару био је домаћин најбољих јуниора и јуниорки Србије. Атлетичари Звезве суверено су освојили 23 медаље и били доминантни у штафетама.

Стефан Јованов био је сензација првог такмичарског дана. Испунио је норму за јуниорско Европско првенство у Израелу са победничким хицем од 17.89 метара.

Извор: @samodimitrije

Милица Томашевић шампионка је Србије у дисциплин 5000 метара са резултатом 17:33.37.

Мушка штафета 4×100 метара у саставу Михајло Киш, Немања Глишић, Матеја Сандић и Александар Камаљевић победила је у времену 42.97 секунди.

Вицешампионка Србије је сјајна Наталија Грујић, која показује одличну форму пред предстојећи EYOF. Сребро је освојила на 1.500 метара са 4:29.79.

Други скакач удаљ Србије Александар Мићић, који се скоро вратио са студија из Америке и био близу границе од седам метара, скочио је 6.97 метара.

Јуниорке су освојиле сребрно одличје у штафети 4×100 метара са 50.16 секунди у саставу Ксенија Зорановић, Уна Мрђеновић, Анђела Кондић и Анђела Бонџић.

Бронзана у трци на 100 метара била је Ксенија Зорановић са 12.17 у финалу, након квалификационих 12.30 секунди.

Препонаши су такође освојили бронзане медаље. Мира Вукмировић је своју на 100 метара препоне освојила са 15.75, док је Матеја Сандић 110 метара препоне истрчао за 14.63 секунди.

Немања Глишић је личним рекордом и првом трком испод 11 секунди освојио треће место на државном са 10.97 секунди.

Друга Звездина штафета на 4×100 метара освојила је бронзу. Мира Вукмировић, Теодора Куц, Јована Станковић и Елена Вукашиновић истрчале су 52.88 секунди .

Други дан Првенства Србије

По други пут на победничко постоље постоље попела се Милица Томашевић, овога пута у трци на 3000 метара. Победу је остварила у времену 10:04.94.

Јуниорска државна рекордерка у бацању кладива, Мина Амиџић, убедљиво је победила са даљином 48.62 метра.

Јуниорска штафета 4×400 метара овојила је златну медаљу са 3:24.19, а њу су истрчали Немања Глишић, Михајло Киш, Александар Камаљевић и Петар Андровић.

Вицешампионка са одличних 2:10.83 на 800 метара била је Наталија Грујић.

Јована Станковић и Стефан Милосављевић вицешампиони су Србије на 3000 метара стипл. Јована је своју трку истрчала за 12:43.34, док је Стефан завршио за 11:29.11.

Стафан Јованов након победе у кугли, диск је сутрадан бацио 44.14 метара за сребро.

Женска штафета 4×400 метара под поставом Звезде 1 освојила је сребро. Анђела Бонџић, Елена Вукосављевић, Уна Мрђеновић и Наталија Грујић истрчале су 3:58.95.

Тара Вучковић је била бронзана у трци на 800 метара са сјајних 2:11.16.

Другу бронзу у појединачној категорији освојио је Матеја Сандић на 200 метара са 22.24.

Петар Андровић трећи је најбржи у дисциплини 400 метара препоне, за једну стотинку пробио је границу од 54 секунде.

Звездина друга штафета на 4×400 метара освојила је бронзу, а њу су трчале Јана Рајић, Мира Вукмировић, Милица Томашевић и Јована Станковић у времену 4:10. 86.

Велико бравоза све атлетичаре и њихове тренере, вансеријски број победа и освојених медаља. Желимо свима пуно среће у наставку сезоне.