Ватерполисти надиграли Раднички у Крагујевцу

54

Црвена звезда савладала Раднички у Крагујевцу у оквиру 4.кола групе од 1. до 6.места 14:10 (3:2, 3:4, 2:5, 2:3) и преузела друго место на табели коло пре краја лигашког дела такмичења.

Четири утакмице, четири победе и наставак у истом ритму. Александар Филиповић је још једном надмудрио колегу и селектора репрезентације Србије, Уроша Стевановића.

Раднички је имао минимално вођство у првом периоду утакмице, Црвена звезда и поред чињенице да је до полувремена имала 11 искључења, успела да дође до резултатског егала. Суботић и Вукићевић су погодили за 5:6, Којић поставио 6:6 за полувреме.

У наставку, и поред и даље неуједначеног критеријума (15:3 искључења у корист Радничког), Звезда је преломила утакмицу. Пљеванчић и Укропина су погађали на једној, Суботић и Милојевић на другој, а затим је Радовић матирао противника са два везана гола, (8:10). Гаврил Суботић је комплетирао сјајну партију новим голом за 11:8 пред последњих осам минута.

Нови гол Суботића, затим Басара и Гајић за крај и 14:10, тријумф који нашем тиму доноси друго место.

Пет голова Суботића, три пута је био прецизан Радовић, Басара два, по једном Танкосић, Гајић, Вукићевић и Милојевић.

Црвену звезду у последњем колу очекује дуел против Новог Београда на 25.мају.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 10:14 (3:2, 3:4, 2:5, 2:3)
Крагујевац, базен: СЦ „Парк“. Судије: Путниковић и Стефановић. Искључења: Раднички 4, Црвена звезда 14. Петерци: Раднички 2(2), Црвена звезда 1(1).

РАДНИЧКИ: Добожанов, Бранковић, Станојевић 1, Јанковић, Ћук 1, Гавриловић 1, Укропина 1, Којић 2, Пљеванчић 1, Драшковић 2, Лукић 1, Врлић, Пантелић, Антић. Тренер: Урош Стевановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 1, Гајић 1, Марковић, Суботић 5(1), Васић, Банићевић , Басара 2, Вукићевић 1, Семан, Милојевић 1, Радовић 3, Ивановић, Гавриловић. Тренер: Александар Филиповић