Пионирке освојиле Мини куп у Нишу

97

Пионирска селекција ККЖ Црвена звезда мтс освојила је Мини куп у Нишу победом у финалу над Арт Баскетом 67-37, као увертира сениорском финалу које нас очекује од 20 часова.

Црвено-беле су биле доминантне у оба сусрета и заслужено освојиле пехар. У првом мечу је савладано Краљево 84-57, док су у поменутом дуелу финала биле убедљиве и против Арт Баскета 67-37.

Златне медаље пиониркама Црвене звезде мтс доделили су Зоран Тир и Милена Вукићевић, а пехар победнику Мини купа уручио је Зоран Тир.

Најбољи стрелац финалне утакмице са 15 поенa била је пионирка Црвене звезде мтс Кристина Новаковић, а награду је доделила Ана Марија Стојчић, кошаркашица Студента.

За МВП играча финала Мини купа изабрана је пионирка Црвене звезде мтс Ања Петковић, са 24 индексна поена, а признање јој је доделила Ана Марија Стојчић, кошаркашица Студента.

За Црвену звезду су наступиле: Оливера Мрђа, Уна Митић, Ана Петковић, Милица Николић, Анђела Златић, Ана Жижић, Кристина Рађеновић, Кристина Новаковић, Петра Цветковић, Ирина Контић, Јана Срезоски, Милица Васић. Тренер: Ружица Карић, представник: Зоран Ковачић.

Претходни текстБронза за Милицу Секуловић у Мађарској
Следећи текстКуп је наш! Црвена звезда одбранила трофеј Купа Милан Цига Васојевић!