Наставак сезоне, наставак победничког низа, повратак капитена

83

Рукометашице Црвене звезде после паузе од три и по месеца наставиле су такмичење у Супер Б лиги и у 10.колу славиле у Ади, против домаћег Халас Јожефа – 42:34 (24:16).

Радује повратак на паркет после паузе од годину дана капитена Јоване Ристић, као и прилика да се уђе у такмичарски ритам пред дуел са Бекаментом у полуфиналу Купа Србије.

Од прве до последње секунде Црвена звезда је водила и повећавала разлику. У 15.минуту Звезда је водила 7:11, на полувремену 16:24, после гола Јоване Мркшић из екипе Халас Јожеф.

У наставку, црвено-беле су у серијама постизале голове, дебитовала је млада Миа Недељковић (2006), придошла из ОРК Београдам и уписала се у стрелце. Црвена звезда је имала 31:42 у 58.минуту голом Тамаре Петковић, а домаћа екипа је успела да мини серијом смањи разлику и постави коначних 34:42.

Најефикасније са по 7 голова Вања Ђорђевић и Тамара Петковић, Јана Момчиловић је постигла пет, а по 4 Кристина Цвијановић, Јелена Кострешевић, Николина Видић и Олга Милојевић.

У наредном колу изабранице Весне Бојковић дочекују Раднички.

ХАЛАС ЈОЖЕФ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 34:42 (16:24)
Ада, хала: „МШЦ“. Гледалаца: 200. Судије: Данијела Ковачевић и Милица Антић (Црвенка). Искључења: Халас Јожеф 8, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Халас Јожеф 4/4, Црвена звезда 1/1.

ХАЛАС ЈОЖЕФ: Фехер, Мркшић 3, Берта 5, Оњецки 4(1), Ханак 2, Кнежев, Мракић 4, Малувкоц, Карачоњи 3, Стевановић, Новосел 6(2), Боњиш 3(1), Радуловић, Зечевић 5. Тренер: Миле Зечевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић 4, Петковић 7, Момчиловић 5, Ристић 1, Бонер, Ђурковић 2, Ђорђевић 7(1), Савић 1, Цвијановић 4, Кнежевић, Видић 4, Недељковић 1, Кострешевић 4, Доровић. Тренер: Весна Бојковић

Претходни текстМилојевић: Голеада за навијаче, увеличали смо рођендан