Пораз Звезде од Триглава у продужетку

75

Хокејаши Црвене звезде доживели су други пораз у полуфиналној серији плеј-офа ИХЛ лиге од Триглава резултатом 3:2.

Средином прве трећине гости су преко Аљоше Претнара дошли до вођства. Почетком друге деонице Звезда је преко Сергеја Шченкова изједначила, али је Жан Маркич поново довео Триглав до предности.

У завршници последњег дела игре црвено-бели су изједначили голом Шченкова и меч је ушао у продужетак. Пет минута у наставку било је довољно гостима да новим голом Претнара дођу до победе и на корак до пласмана у финале.

Трећи меч полуфиналне серије плеј-офа је на програму у среду 15. марта у Крању и уколико Триглав оствари још једну победу пласираће се у финале.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТРИГЛАВ 2:3* (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Ђ.Фазекаш, Буловец, Т.Фазекаш, Бергант. Казне: Црвена звезда 4 минута, Триглав 2 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Анић, Дегтерев, Динић, Драговић, Гвозденовић, Крављанац, Лештарић, Милошевић, К.Младеновић, М.Младеновић, Николић, П.Новаковић, У.Новаковић, Подунавац, Шаљић, Шченков 2, Синитсин, Шпањевић, Стојановић, Цвик (1ас). Тренер: Косовић.

ТРИГЛАВ: Хафнер, Трелц, Ахачич (1ас), Бошковић (1ас), Горше (1ас), Грошељ, Јазбец, Кухар, Маркич 1, Морел, Павц, Г.Подрекар (1ас), Поточник (2ас), Претнар 2, Шлибар. Тренер: Дринвец.