Звезда до нове победе, Дуња Зечевић до рекорда

146

Кошаркашице Црвене звезде мтс оствариле су шеснаесту победу у домаћем шампионату тријумфом над Врбасом у хали „Баскет Сити“, 113-54 (34-9, 27-14, 27-15, 25-16). Утакмицу је обележила Дуња Зечевић са 32 поена и рекордом каријере.

Сигурни смо да је ово почетак за Дуњу и да ћемо тек уживати у њеним партијама и поенима, као и будућим успесима на сениорском нивоу.

Већ у првом периоду игре Звезда је решила питање победника против веома младе и ослабљене екипе Врбаса. Шампионке Србије су са две серије (8-0 и 13-0) отвориле утакмицу за 21-2 у 6.минуту меча. Већ у првих десет минута Зечевићева је убацила 10 поена за 34-9, а исто толико и у другом кварталу за високих 61-23 након првог полувремена.

У наставку без промена, Звезда је погађала у серијама, гошће показале у неколико наврата да имају потенцијал. У последњих десет минута се ушло са 88-38 после поена Нађе Недељков, а утакмицу је завршила, такође, Нађа за 113-54.

Дуњиних 32 поена, уз 9 скокова, пратиле су Нађиних 18, док су по 14 поена убациле Невена Наумчев и Челси Хал.

У среду наше девојке очекује четвртфинале Купа Србије у Бачкој Тополи против домаће Тополчанке, лидера 2. женске лиге (19:30), а затим и гостовање екипи Слоге у Пожеги.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 14 (4ск 6ас 1укл), Хал 14 (4ск 3ас 5укл), Чорто 6 (3ск 4ас), Богићевић 8 (5ск 4ас 3укл), Зечевић 32 (9ск 1ас 1блк), Катанић 6 (6ск 4ас 4укл), Недељков 18 (2ск 5ас 5укл), Јевтовић 6 (8ск 6ас 2укл 2блк), Бојовић 9 (4ск 5ас 1укл). Тренер: Драган Вуковић