Преокрет Звезде у Пиониру за тријумф над Славијом

89

Хокејаши Црвене звезде остварили су победу против Славије Јуниор резултатом 2:1 у ИХЛ лиги.

Само што је меч почео, а гости су успели да савладају Арсенија Ранковића и поведу. Стрелац је био Ник Труден. Звезда је успела да дође до изједначења у 25. минуту када је млади Матија Динић искористио асистенције Марка Драговића и Ивана Анића. Шест минута касније црвено-бели праве преокрет. Лазар Лештарић је упослио Павла Подунавца који је успео да погоди гол гостију и донесе преокрет нашој екипи. У трећем периоду игре водила се жестока борба, али није било погодака, па је на крају Црвена звезда славила са 2:1.

Са овим тријумфом Звездини „оклопници“ су претекли Славију и вратили се на чело табеле ИХЛ лиге, а већ сутра од 17.30 часова дочекују екипу Селект тим Хрватске.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СЛАВИЈА ЈУНИОР 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 586. Т.Фазекаш, Ђ.Фазекаш, Ђокић, Поповић. Казне: Црвена звезда 12 минута, Славија 26 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Анић (1ас), Дегтерев, Динић 1, Драговић (1ас), Гвозденовић, Крављанац, М.Младеновић, П.Новаковић, У.Новаковић, Подунавац 1, Шченков, Шпањевић, Стојановић, Тутариков, Цвик, Лештарић (1ас). Тренер: Косовић.

СЛАВИЈА ЈУНИОР: Дукарич, Колин, Чампа, Черне, Главоњић, Хумар (1ас), Иловар, Комполшек, Печник, Примар, Продан, Пушењак, Скерлеп (1ас), Шпари Лебен, Труден 1, Загорц.