Пораз Звезде у Новом Саду

66

У другом колу квалификационог турнира Купа Србије у Новом Саду, Црвена звезда је изгубила од домаће Војводине са 13:8 (4:1, 2:2, 3:4, 4:1).

Црвена звезда је повела у трећем минуту голом Бојане Дамјановић, али су потом контролу над утакмицом преузеле играчице Војводине и серијом од пет голова у низу су стигле до убедљивије разлике. Средином другог периода тај налет су прекинуле Ана Мамоглу и Христина Илић, која је још у дуелу са Партизаном добила један ударац, али је смогла снаге да заигра против Војводине.

Новосађанке су на на полувреме отишле са вођством од 6:3, а три до четири гола разлике одржавале су у првом делу трећег периода. Тада је Христина Илић са два брза гола вратила црвено-беле на „-2“. Међутим, Војводина је боље отворила последњу четвртину и са четири везана гола је отклонила све дилеме.

Најефикаснија код Звезде је била Христина Илић са три гола, Јована РАдоњић је постигла два, а Ана Мамоглу, Сесилија Диаз Меса и Бојана Дамјановић по један.

У последњем колу квалификационог турнира, црвено-беле у недељу ујутру играју против Спартака.