Звездашима 14 медаља на сениорском Отвореном првенству Београда

61
Извор:Arhiva/@martinaphotographyy

Атлетичари АК Црвена звезда освојили су 13 медаља на Отвореном првенству Београда за сениоре и сениорке.

Марија Буквић доминирала је у дисциплини 60 метара препоне са 8.59 секунди и у скоку идаљ са 6.11 метара, остваривши дуплу победу.

Сезону на 60 метара отворила је најбржа Српкиња, Милана Тирнанић, са освојеном златном медаљом у времену 7.40 секунди, што је само седам стотинки спорије од њеног личног рекорда.

Победу на 800 метара и титулу првакиње Београда остварила је Дајана Петковић са 2:23.77.

Сјајан тандем Мирјане Стојановић на 1.500 метара окитио се златном и сребном медаљом. У јучерашњем дуелу, Катарина Милосављевић истрчала је лични рекорд од 4:34.77, као и другопласирана Наталија Грујић са 4:45.12.

На листу личних рекорда уписала се и актуелна првакиња Србије на 200 метара, Тамара Вулетић. Сребрну медаљу освојила је са 24.92 секунде.

У конкуренцији сениора неприкосновен био је Вељко Недељковић који је бацио куглу 18.36 метара.

Извор: АКЦЗ

По ко зна који пут, на победничко постоље најбољег у Београду попео се Страхиња Јованчевић. Најдаљи одраз удаљ имао је на 7.21 метара. Бронзану медаљу освојио је Марко Таировић са 7.03 метара.

Срето Критић ниже успехе како ван стазе, тако и на њој. Победио је у трци на 1.500 метара са 4:22.73.

Сребрни на 200 метара био је Никола Ковачевић са фантастичном трком од 22.23.

Вицешампион Београда у тркококу је Душан Вранеш, са даљином од 13.15 метара.

У финалној трци на 60 метара, Стефан Каљуш био је трећепласирани са истрчаних 6.92 секунди.

Честитамо свим атлетичарима и њиховим тренерима на псотигнутим успесима и жели им пуно успеха у наставку сезоне!

Претходни текстМилојевић: Задовољан сам, види се шта уигравамо
Следећи текстКампацо дириговао, Митровић и Добрић погађали, лака победа у Морачи