Ватерполисти победом завршили годину

67

У 9.колу Суперлиге за ватерполисте Црвена звезда је савладала НБГ Вукове на базену СЦ „11.април/Влахо Бато Орлић“ 17:9 (2:2, 5:1, 4:2, 6:4) и победом завршила 2022. годину.

Црвено-бели су први део сезоне завршили на четвртом месту, а наставак сезоне следи 4.фебруара 2023. када ће се формирати две групе – од 1. до 6.места и од седмог до 10. Црвена звезда ће у другу фазу пренети 7 бодова.

Црвена звезда је у првом делу шампионата примила најмање голова (74), а постигла друга највише (128).

На Новом Београду осим у првој четвртини, није било резултатске неизвесности. Црвена звезда је у другој четвртини преломила утакмицу, у трећој потврдила победу и на крају имала прилику да убедљивије тријумфује. Прилику да постигне погодак имао је и голман Михаило Ивановић, али није искористио петерац.

Најефикаснији са три гола био је Вук Милојевић, по два су постигли Вељко Танкосић, Душан Марковић, Душан Васић, Иван Басара и Марко Радовић.

Наредни меч Црвена звезда игра 14.јануара 2023. године у четвртфиналу Купа Србије против Војводине.

НБГ ВУКОВИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 9:17 (2:2, 1:5, 2:4, 4:6)
Београд, базен: СЦ „11.април/Влахо Бато Орлић“. Судије: Раковић – Крстоношић, Пиљић. Искључења: НБГ Вукови 5, Црвена звезда 9. Петерци: НБГ Вукови 1 (1), Црвена звезда 3 (1).

НБГ ВУКОВИ: Глушац, Јаношевић, Виторовић, Вуказић, Каралић, Јанковић, Бућан 1, Нешић, Стојановић 1, Урошевић 3, Андрин 2, Манојловић 1, Шоша, Тонковић 1. Тренер: Александар Шоштар

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић 2, Гајић 1, Марковић 2, Суботић 1, Васић 2, Банићевић 1, Басара 2, Вукићевић 1, Семан, Милојевић 3, Радовић 2, Ивановић, Гавриловић. Тренер: Дејан Савић