Драговић хет-триком донео преокрет Звезди против Јесеница

91

Хокејаши Црвене звезде савладали су резултатом 4:3 екипу Сиј Акрони Јесенице из Словеније у ИХЛ лиги.

Црвено-бели „оклопници“ су лоше започели меч и после првих 20 минута имали су заостатак од два гола. Стрелци за словеначки тим били су Миха Крмељ и Тим Борсе. Почетком другог периода игре Звезда смањује преко Марка Драговића, а ново појачање нашег клуба Иван Комаровскиј доноси изједначење у 25. минуту. Четири минута касније Борсе поново погађа мрежу Арсенија Ранковића и Јесенице долазе до минималне предности пред последњу трећину.

Веома расположени Драговић носио је црвено-беле до преокрета у трећој деоници. Прво је у 53. минуту постигао гол за изјаднечење на асистенцију Павла Подунавца, а онда је у 58. минуту искористио додавање Угљеше Новаковића да упише хет-трик и донесе тријумф Црвеној звезди – 4:3.

Изабраници Игора Косовића су забележили пету победу у ИХЛ лиги, а наредног викенда дочекују Марибор.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СИЈ АКРОНИ ЈЕСЕНИЦЕ 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Гледалаца: 223. Судије: Николић, Пожар, Младеновић, Малетић. Казне: Црвена звезда 10 минута, Јесенице 10 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Битон, Ранковић, Анић, Дегтерев, Динић, Драговић 3, Гвозденовић, Комаровскиј 1, Крављанац (1ас), Лештарић, Митровић, К.Младеновић, М.Младеновић, Николић, П.Новаковић, У.Новаковић (2ас), Подунавац (2ас), Шпањевић, Стојановић, Цвик. Тренер: Косовић.

ЈЕСЕНИЦЕ: Главич, Пахјтар, Бохинц, Борсе 2, Јакуповић, Крмељ 1, Миклич, Облак, Поточар, Простор, Сершен (1ас), Шировник, Шмид, Сојер (1ас), Сугвиц. Тренер: Главиц.

Претходни текстККК Сингидунум Црвена звезда домаћин турнира НЛБ кошаркаша у колицима