Звезда близу преокрета, ипак, пораз у Атини

84

Кошаркашице Црвене звезде мтс поражене су у атинској дворани „Спирос Луис“ од Панатинаикоса у оквиру 3.кола Еврокупа, 70-64 (22-16, 17-9, 16-19, 15-20).

Биле су близу великог преокрета црвено-беле, успеле да у другом полувремену надокнаде минус од 18 поена, колико је износила максимална предност домаћина на старту треће четвртине, али не и да креирају велику победу.

Панатинаикос је брзо стекао двоцифрену разлику, три тројке и расположена Честити Рид донеле су 15-5 на половини првог периода игре. Звезда је преполовила минус серијом 6-0, али и олако изгубила прикључак, па се у други период ушло са 22-16.

Рид је и у наставку предводила своју екипу, Панатинаикос је одржавао двоцифрену предност и контролисао игру, Челси Хал је поенима пре сирене поставила 39-25 за полувреме.

Знале су црвено-беле да морају да у другом полувремену одиграју чвршће и ефикасније, и успеле да минус од 18 разлике смање до краја трећег квартала на 55-44.

Последњих десет минута донело је узбудљиву завршницу. Црвена звезда је отворила последњу деоницу серију 6-0 за укупних 9-0 између две четвртине, (55-50). Новом серијом 6-0 црвено-беле су дошле на само кош минуса, (64-62), али је Рид успевала да погоди битне шутеве. Милица Бојовић и Александра Катанић су везале неколико симултанки и уиграних комбинација што је донело Звезди прилику за велики повратак. На 68-64 и 20 секунди до краја Пинелопи Павлополу је „украла“ лопту Александри Катанић, а Екатерина Сотирију са пенала потврдила победу Панатинаикоса за скор 3-0, 70-64.

Најефикаснија са 15 поена, уз 9 асистенција, била је Александра Катанић, Челси Хал је убацила 14, Фостин Аифува 10 (8ск), Милица Бојовић 9.

Звезда и у наредном колу гостује екипи Рамата Хашарона, да би последње две утакмице одиграла у Београду. Пре путовања у Израел следи дуел 6.кола ЖКЛС против Дуге из Шапца, у Баскет Ситију (субота 18:30).

ККЖ Црвена звезда: Наумчев (2ск 1ас 1укл), Хал 14 (3ск 2ас 3укл), Чорто, Богићевић 5 (2ск), Зечевић, Катанић 15 (6ск 9ас 3укл), Недељков 6 (1ск 2ас), Бојовић 9 (4ск 3ас), Мишељић 3 (1ск 1укл), Јаковина 2 (4ск 1ас), Чолић 6 (3ск 2укл), Аифува 10 (8ск 1ас 1блк). Тренер: Драган Вуковић