Успешан старт сезоне за наше кошаркаше у колицима

41

Почетак сезоне није могао да започне боље за јединог српског представника у оквиру регионалне НЛБ wхеел лиге пошто су кошаркаши „Сингидунум Црвена Звезда“ савладали екипу Загреба, по први пут у историји на гостујућем терену, резултатом 49:41.

Црвено бели су контролисали игру током целог меча и нису подлегли притиску када је домаћин повео резултатом 27:21. За само два минута СЦЗ је поново био у вођству које није испуштао до краја утакмице .

За наш клуб наступали су:
Цвијановић 2, Ћирковић 25, Јовановић Ф. 6, Вукашиновић 2, Јеремић 12, Јовановић Ј. 2, Везмар, Митровић.

Друга утакмица је била прилика да се стекне додатно искуство против главног кандидата за овогодишњи трофеј, екипе Змаја из Градачца. Отпор фавориту је трајао само једну четвртину, али је циљ који је био пред београдским тимом већ био испуњен. На крају 70:41 за екипу Змаја, а за наш клуб наступали су:
Цвијановић 10, Ћирковић 6, Јовановић Ф., Вукашиновић 9, Јеремић 12, Јовановић Ј. 2, Везмар 2, Митровић.

Осим утакмица на терену, и вредних бодова, црвено-бели су добили још један вредан поклон.

Спонзор лиге “Бауерфинд”, произвођач спортских колица, донирао је двоја колица по мери. У бубњу се нашло и име Јована Јовановића, члана СЦЗ који је извучен као други добитник. Тако ће ускоро свих 8 играча који су гостовали претходног викенда у Загребу, имати колица по мери.

Такође, после првог кола, капитен Сингидунум Црвена звезда, Жељко Ћирковић, трећи је стрелац лиге са 31 поеном.

Следећи турнир је на програму 04.12 у Београду, о чему ћемо благовремено обавестити јавност.