Тријумф црвено-белих против Триглава

80

Хокејаши Црвене звезде остварили су своју другу победу у ИХЛ лиги. Црвено-бели су у дерби мечу савладали Триглав са 3:2.

Изабраници Игора Косовића су одлично започели меч и повели голом Матије Динића у 13. минуту. На 2:0 повисио је Андрија Шпањевић, пред крај прве трећине. У другом периоду игре није било голова, а онда је уследила драматична завршница.

Гости из Крања су успели да смање резултат на 2:1 у 56. минуту голом Габера Подрекара, али само минут касније Звезда другим голом Шпањевића поново долази до два гола предности. Триглав врло брзо узвраћа голом Себастијана Грошеља, међутим црвено-бели успевају да одоле до краја меча и забележе вредну победу од 3:2.

Наредног викенда хокејаши Црвене звезде гостују Марибору.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТРИГЛАВ 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Пожар, Николић, Малетић, Милићевић. Казне: Црвена звезда 12 минута, Триглав 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Битон, Ранковић, Анић, Динић 1, Драговић (1ас), Гвозденовић, Крављанац, Лештарић, Милошевић, Митровић (1ас), Младеновић, Николић, П.Новаковић (1ас), У.Новаковић (1ас), Подунавац, Шпањевић 2, Стојановић, Цвик. Тренер: Игор косовић.

ТРИГЛАВ: Хафнер, Трелц, Ахачич (1ас), Арх, Бертонцељ, Бошковић, Горше, Грошељ 1, Јазбец, Кухар, Маркич, Морел, Павлович, А.Подрекар, Г.Подрекар 1, Поточник, Шлибар. Тренер: Мишо Зупан.