БВСЦ много бољи од Звезде

35

У другом колу првог турнира Дунав лиге у Сентешу, ватерполисткиње Црвене звезде поражене су од мађарског БВСЦ-а резултатом 21:8 (7:0, 7:1, 5:1, 2:4).

Велика разлика у квалитету дошла је до изражаја већ у првом периоду, када су Мађарице после четири минута водиле са 5:0, а у 10. минуту чак 10:0. Серију од 12 везаних голова прекинула је Јана Лујић, али је БВСЦ наставио да погађа и после два минута игре у трећем периоду било је 15:1. При вођству од 20:2, Звезда је започела серију од четири гола и колико-толико је ублажила пораз.

Ана Мамоглу је са четири гола била најефикаснија, док је Јана Лујић постигла два поготка.

Црвено-беле су играле у саставу: Лазић, Тодоровски, Гашић, Ј. Лујић, Илић, Н. Миленковић, Радоњић, Зелић, Мамоглу, И. Лујић, Корени, М. Миленковић.

Црвена звезда се у последњем колу турнира у Сентешу састаје са Партизаном.